Autor Zpráva
user500
Profil
Zajímalo by mě jak udělat aby na pozadí stránky sněžilo?
Také by mě zajímalo, jaký je na to Váš názor, jestli to není kravina to tam cpát.
A za třetí by mě zajímalo, jestli to jde tam dát, když je na pozadí již obrázek.
jenikkozak
Profil
user500:
Také by mě zajímalo, jaký je na to Váš názor, jestli to není kravina to tam cpát.
Nějaké uplatnění by se našlo - stránky se skripty na sněžení nebo stránky pro malé děti.
Dřív se to na stránky dávalo, aby se ukázalo spolužačkám, že autor webu zvládá přidat na stránku cizí Java Script. Bohužel se po pár letech ukázalo, že holkám bývá technické provedení ukradené.

A za třetí by mě zajímalo, jestli to jde tam dát, když je na pozadí již obrázek.
Dovedl bych si to dost dobře přestavit na webu o sněhulákách, kde by jeden ze sněhuláků byl na pozadí webu a okolo něj chumelilo. Těžko ale říct, jaký by to mělo význam. Aby sněžení nerušilo, muselo by být průhledné. A když je průhledné, tak stejně nikdo, kdo se nebude dívat do zdrojového kódu, nezjistí, že má někde padat sníh.
Ivy
Profil
Pokládám to za kravinu. Co je důležitější, aby se návštěvník pokochal tím že na pozadí sněží, anebo aby se věnoval obsahu? Co se týká mě tak můžeš mít jen jedno z toho, tak si vyber.
Tak nějak rozumně si to dovedu představit opravdu jen jako nějakou hru pro děti. Klikni na vločku, začne sněžit, klikni na žábu a začnou padat žáby z nebe, klikni na kapku, začne pršet.
Rellik
Profil
Ivy:
Pokládám to za kravinu.
Proč by to měla být kravina? Já sem třeba dostal za úkol aby na jedněch stránkách se logo střídalo podle ročních období a zimním období navíc sněžilo. Jelikož je pozadí stránek bílé, vločky jsou taky bílé, tak to nijak neruší a navíc to stránky trochu v tom nečasu oživuje...
Script si můžeš stáhnout třeba tu: http://www.schillmania.com/projects/snowstorm/
jenikkozak
Profil
Rellik:
Proč by to měla být kravina?
Proč by neměla? Ta tvá ukázka mi zatěžuje počítač více než 20 otevřených běžných webových stránek zároveň. Stačí to napsat trochu hůř (podobnou ukázku jsme tu měli loni) a pokud někoho napadne zmenšit nebo zvětšit okno, shodí mu to prolížeč i na hodně výkonné mašině.

navíc to stránky trochu v tom nečasu oživuje...
No pěkně děkuju. Člověk je naštvanej, že je venku mizerně, a ještě mu někdo úmyslně kazí texty na webových stránkách.
Hudba na stránkách, skákací gify, přeházení písmenek ve slovech a chumelení dokážou na chvíli zabavit, mohou být originální a mohou „stránky trochu v tom nečase uživovat“, ale existuje velká skupina lidí, kteří se tím budou cítit obtěžováni.
Ivy
Profil
Vpodstatě jde o to že je to rozptyluje pozornost. Odvádět pozornost návštěvníka od obsahu pokládám za kravinu, řečeno jinak počínání neefektivní a kontraproduktivní.
Rellik
Profil
jenikkozak:
No pěkně děkuju.
Nemáš zač... :) Jinak osobně bych to tam taky nedával, ale přání zákazníka je přednější... ;) Zvedne to o trochu výkon PC, ale ber v úvahu, že je na té odkazované stránce víc ptákovin, než jen to sněžení... ;)
Amunak
Profil
Rellik:
Tak mu vysvětli proč je to hloupost a nedoporučil mu tam to sněžení dát. Pokud na tom bude trvat, tak ho poslechni, ale varoval jsi ho...
1Pupik1989
Profil
Já teda dávám sněhové vločky na úvodní stránku. Mám dva canvasy po krajích a uprostřed blok s textem atd. Zatěžuje to zanedbatelně. Pokud prohlížeč nepodporuje canvas, tak se nic neděje.

Vlastně sněží jen na pozadí.
Sir Tom
Profil
Mně se animované pozadí na stránkách líbí. Beru to tak, že tvůrce není trdlo a fakticky má nějaké kreativní cítění pro to, jak zaujmout pozornost návštěvníka (textem asi těžko zaujme). Decentní sněžení neberu jako rušivý element, ale jako příjemnou animaci, která osvěží jednak nudné stránky. Samozřejmě, že čeho je moc, toho je příliš a je fajn mít možnost si sněžení vypnout.
joe
Profil
Co to udělat tak, že budeš mít průhledný obrázek vloček na pozadí, to bude opakované a budeš jen měnit jeho pozici (animovat), tzn. že vytvoříš efekt sněžení, bez tak zbytečného kódu, které je v ukázce od Rellika.
peta
Profil
user500:
Muzes pouzit animovany gif jako css background.
Nebo javascript http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/index.htm .
Animace rozptyluje. Pokud se tam neco bude hybat, takovou vec po ocku pozorujes, zda po tobe nevyskoci a nekousne te. Cist obsah stranky je pak nemozne nebo obtizne.
user500
Profil
Zajímavá diskuze, děkuji.
Ještě uvidím, jestli to tam budu dávat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sira Toma:
Mně se animované pozadí na stránkách líbí. Beru to tak, že tvůrce není trdlo
Myslím, že nejsem sám, kdo to bere úplně naopak, tedy že animované pozadí používají převážně jen trdla.

jak zaujmout pozornost návštěvníka (textem asi těžko zaujme)
V drtivé většině případů chodím na stránky zejména kvůli tomu textu. Nacházím je fulltextem, čtu na nich to, co hledám, grafika je vedlejší.
Animované pozadí dokáže nadchnout děti. Především ty, které ještě neumí číst.


Reaguji na peta:
takovou vec po ocku pozorujes, zda po tobe nevyskoci a nekousne te
Protože neopatrného pračlověka, kterého pokousaly sněhového vločky, žádná pračlověčice nechtěla, máme v genech zvýšenou ostražitost proti sněhu na monitoru.
Joker
Profil
user500:
Také by mě zajímalo, jaký je na to Váš názor, jestli to není kravina to tam cpát.
Obvykle to je otravné a rozptyluje to pozornost od textu.
Navíc na webu obsahujícím i reklamy je z pohledu majitele webu žádoucí, aby jediný pozornost rozptylující prvek byly právě ty reklamy a nebude mít zájem případným sněžením (ze kterého nic nemá) odvádět pozornost od reklamy (za kterou dostane zaplaceno).
Kubuska112
Profil
user500:
Nějaký smysl to možná bude mít, třeba jen nějaký decentní efekt...nevím

Já používám tento script, který jsem našel na Googlu:
Moderátor Chamurappi: Zde byl extrémně dlouhý a useknutý skript.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0