Autor Zpráva
123456
Profil *
Ahojte,
googlil som si obrazky a isiel som si stiahnut jeden z nejakej stranky, a vzdy sa mi stiahol uplne iny obrazok s textom "zakaz kopirovania" take nieco, ako sa da toto urobit?
Trejpa
Profil
123456:
Jde to udělat podvrhováním jiného obrázku podle referralu v .htaccessu, který povoluje obrázkům jen tvoji doménu a vyhledávač, ostatní referraly (v tomto případě i prázdné) směřuje na připravený obrázek. Uživatelé neposílající referral a nezmíněné vyhledávače budou mít smůlu a tvé obrázky nikdy nezobrazí. Další metodou je překrývat obrázek průhledným obrázkem, ale do průhledného obrázku nemůžeš zase nic napsat.

Rada na závěr: Nedělej to, jen to obtěžuje běžné uživatele. Zloději si to stejně stáhnou, protože žádná spolehlivá metoda ochrany před stažením neexistuje. Jestli nechceš, aby tvé obrázky někdo kopíroval, tak je na web nedávej.
margin
Profil *
Trejpa:
Další metodou je překrývat obrázek průhledným obrázkem, ale do průhledného obrázku nemůžeš zase nic napsat.
Od té doby, co lze zprůhlednit objekty v CSS, tak může být průhledné skoro cokoliv.

http://jsfiddle.net/TJ5Cw/
Není to nakódováno nejlíp, jde o narychlo spíchnutou úpravu jiné stránky s obrázkovým hoverem.

Jde to udělat podvrhováním jiného obrázku podle referralu v .htaccessu
Svého času jsem testoval ochranu obrázků proti linkování na cizích webech, která je založena za stejném principu. Otevíral jsem "svou" a "cizí" stránku a vždy se mi na později otevřené stránce zobrazil týž obrázek, jako na dříve otevřené stránce, nevím, zda je to pravidlo, nebo to souvisí s kešováním. Takže je možné, že pokud bych měl otevřenou stránku a dal uložit obrázek, bez ohledu na referral by se mi stáhnul požadovaný obrázek. Je možné, že úpravou kešování ba bylo možné toto chovámí změnit.

123456:
Zatím jsem se vždycky dostal k požadovanému obrázku. Pokud by to nešlo, existuje tlačítko, které pro jeho umístění na běžných klávesnicích přezdívám F13, je to PrintScreen, ale pak je v obrázku nemůžu šťourat (třeba číst případný EXIF a prousta dalších věcí).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0