Autor Zpráva
MyShare
Profil
Zdravím ...
Prosím potreboval by som pomoc pri tvorbe pôžičkovej kalkulačky stiahol som si z jednej stránky script "Slider"
Živá ukážka - Range Maximum
a
Živá ukážka - Range Miniimum

spojil som tieto dve veci a vzniklo toto živá ukážka
prosil by som tých skúsenejších o radu alebo hotové riešenie aj za cash ktorý to s JS vedia.

Potrebujem aby Výška pôžičky bola od 450€ - do 5000€ (s možnosťou zvýšenia-zníženia v budúcnosti)
a aby sa nerátala ako teraz po plus jednotkách ale aby išla len 450€, 500€, 550€, 600€ atď...

ďalej doba splatnosti je od 12 - do 60 mesiacov (s možnosťou zvýšenia-zníženia v budúcnosti)
aby taktiež nešla po plus ale 12, 24, 36, 48, 60

ďalej typ poistenia aby boli len štyri (bez poistenia, poistenie plus, poistenie standart a poistenie premium)
aby taktiež neišlo poistenie 1, poistenie 2, poistenie 3, poistenie 4 ale vyššie spomenuté.

No a to aby sa spoločne rátalo a odrátavalo do poľa Výška mesačnej splátky: podľa parametrov ktoré by som mohol dodať..
Ďakujem všetkým ktorý ma pochopili a ktorý pomôžu...
martin1312
Profil
v prvom prípade by mohlo pomôcť toto http://jqueryui.com/slider/#steps, konkrétne pridať step: 50,, v druhom prípade step: 12,.

Pre typy poistenia by som skúsil použiť http://jqueryui.com/slider/#hotelrooms

ďalej by som poradil, aby si nevpisoval skratky veličín do inputu, kde sa nachádzajú hodnoty veličiny, napr. 2000 €, znak daj za ten input ako text. Uľahčí to prácu na výpočet Výšky mesačnej splátky.
MyShare
Profil
martin1312:
ďalej by som poradil, aby si nevpisoval skratky veličín do inputu, kde sa nachádzajú hodnoty veličiny, napr. 2000 €, znak € daj za ten input ako text. Uľahčí to prácu na výpočet Výšky mesačnej splátky.

prepáčte tomuto nerozumiem kam ho dať ako text?
veď to je aj v originále takto:
<script>
    $(function() {
        $( "#slider" ).slider({
            value:100,
            min: 0,
            max: 500,
            step: 50,
            slide: function( event, ui ) {
                $( "#amount" ).val( "$" + ui.value );
            }
        });
        $( "#amount" ).val( "$" + $( "#slider" ).slider( "value" ) );
    });
    </script>

to ten znak mám dať myslíš sem?
<p>
    <label for="vyskapozicky">Výška pôžičky:</label> 
    <input type="text" id="vyskapozicky" class="input" style="border: 0; color: #458ed2; font-size: 18px; font-weight: bold; background:#fff;" /> 
</p>
 
<div id="slider"></div>

potom by to bolo ďaleko od sumy výška pôžičky: 2000----------------------------------->€
martin1312
Profil
neviem čo má konkrétne znak dolar $ v js spoločné s eurom €, ale je možné že som niečo prehliadam, som na telefone.
V druhej časti príspevku si to vystihol tak, ako som to myslel. To, že tam bude medzera sa dá predsa poriešiť jedným riadnom v CSS.
MyShare
Profil
martin1312:
ďakujem za odpovede a prosím ta ak sa tomu rozumieš vedel by si mi poradiť ako spraviť aby sa všetko spolu spočítalo alebo odčítalo spolu podľa toho ako si klient vyberie?
napr.
výška pôžičky - 1500€
doba splácania - 36 mes. splátka je 44,86€
typ poistenia - poistenie PLUS 2.78€
Vaša mesačná splátka je:
47,67 €

a ak by si vybral bez poistenia tak stej konečnej splátky by sa odrátalo len poistenie čiže 2,78€ a zobrazilo by to splátku len 44,86 €
MyShare
Profil
Prosím o pomoc........
martin1312
Profil
ak sa nikto nenájde, zajtra si ti nato pozriem. Teraz nemám čas, učím sa na zajtrajšiu skúšku. Poradím ti jednu vec, googli a určite niečo nájdeš, takýchto vecí je všade plno.
MyShare
Profil
martin1312:
Pred tým ako som to sem dal som googli tri dni našlo sa ale nie to čo ja potrebujem alebo som to nevedel prispôsobiť sebe...
chcel som aj s Home Creditu zobrať a prispôsobiť lebo to je presne to čo hľadám ale nepodarilo sa...
ďakujem, že budeš ochotný!
P.S. Držím palce nech skúška dopadne OK!
MyShare
Profil
martin1312:
Zdravím prepáč, že otravujem ale stihol si sa na to pozrieť?
martin1312
Profil
Urobil som ukážku na http://jsfiddle.net/ZCpQx/4/
Nie je to ideálne riešenie, ale hádam ako inšpirácia postačí.
MyShare
Profil
martin1312:
Vďaka snažím sa to nejak zmeniť na moje ale ťažko mi to ide len sa js učím ...
ešte sa chcem spýtať ako sa robí algoritmus pre také pôžičkove kalkulačky?
martin1312
Profil
ak ti niečo nejde, napíš tu tvoj kód a určite ti niekto poradí. Necakaj ale, že to niekto urobí za teba. Na to je tu sekcia Práce a zákazky.

Ohladom algoritmu by si mal ty vedieť ako to chceš urobiť.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0