Autor Zpráva
michal86
Profil
Dobrý den, řeším problém, který nevím jak vyřešit, pravděpodobně pro nedostatek informací a znalostí.

Protože nejsem programátor, snažím se řadu věcí obejít. Aktuálně tvořím web, který jsem vytvořil v Dreamweaveru. Design mám za sebou. Stěžejní je ale na webu proces, který má vést k efektivnímu získání dat zákazníků a to pomocí webového formuláře, který by měl být interaktivní, přizpůsobitelný z hlediska designu, ale hlavně funkčnosti. Měl by umožňovat e-mailové notifikace. Zde uvádím příklad jak bych si podobný formulář představoval z hlediska funkčnosti http://www.resumesimo.com/builder/work-history

Jaké řešení jsem doposud zvolil jako nejlepší?
Přizpůsobil jsem si online formuláře JotForm.com. Výhody jsou především v tom, že si vložím kód do svých stránek a formulář se zobrazí. Největší vychytávka je v tom, že podporuje e-mailové notifikace, což je pro mě důležité. Nevýhody jsou, že si nemohu moc přizpůsobit design, ale hlavně mi chybí jedna jediná a důležitá funkce. Ta funkce spočívá v tom, že když jako zákazník vyplňuji formulář, mám předdefinované pole, ale jako zákazník nemohu přidat další stejné pole. Prostě "Add item" jestli mi rozumíte. Proto od formulářů JotForm.com musím upustit, i když jsou nejlepší, hlavně kvůli notifikacím.

Nepředpokládám, že nějaké plně přizpůsobitelné online formuláře podobné JotForm.com existují. Proto by mě zajímalo, jak na to jít od lesa a plně přizpůsobitelné formuláře včetně notifikací pořešit. Jestli existuje nějaké řešení ve formě pluginu či něčeho jiného. Hlouběji už nepůjdu, protože by to mohlo vypadat, že webovým technologiím nerozumím. Budu rád, když mi poradíte co bych měl udělat proto, abych podobné formuláře zvládl a nemusel se vyptávat na fórech.

Díky za radu / rady

Michal
lukerus
Profil *
Dobrý den,
kdybyste napsal do sekce "Práce a zakázky", klidně bych Vám formulář naprogramoval. Napište na sebe kontakt a pomůžu Vám problém vyřešit. Umíte alespoň základy HTML? Co myslíte těmi "notifikacemi"? pokud to dobře chápu, tak potřebujete, když někdo odešle formulář, aby Vám přišel mail? Ukládáte data do databáze? Bez serverového jazyka (např. PHP nebo ASP) se (ve většině případů) žádný formulář, který má získávat data, neobejde.


Ještě dodatek. Tím naprogramováním myslím, že Vám pošlu plně popsaný a komentovaný výsledek, abyste všemu rozuměl. O pluginu do Dreamweaveru, který by měl vykonávat takovéto funkce, nevím.


Snad jen co by Vám možná mohlo pomoci je toto.
michal86
Profil
Dobrý den, abych vyjasnil situaci. V tuto chvíli jsem již přesvědčen, že funkčnosti, které souvisejí s objednávkovým formulářem nebudu schopen dát sám do kupy. Nemyslím si, že jde o nějak náročné věci, ale v tuto chvíli se neorientuji v javascriptu už vůbec ne v PHP. Potřebuji se hlavně soustředit i na jiné věci. Nicméně o funkcích a celkovém procesu objednávky stále přemýšlím a hledám inspiraci, abych dosáhl maximálně efektivního, jednoduchého a přívětivého procesu, který uživatel má absolvovat. Vnímám objednávkový proces jako velmi stěžejní. Nyní přemýšlím taky o možnostech platby kartou, vzhledem k tomu, že kartou na webu platí 17% populace, což z objednávkovým procesem souvisí.

Vaše dotazy:
1. Nakódovat vše co se týče vzhledu dokážu s pomocí dreamweaveru, budu potřebovat zajistit především funkčnosti (javascript, php) + návrhy nejvhodnějších řešení
2. Notifikacemi myslím, že po vyplnění formuláře odejde email i zákazníkovy i mě. Zákazník si může zkontrolovat svá data, které vyplnil + dostane platební údaje (číslo účtu, vs).
3. Zatím data nikde neukládám, ale v tomto směru budu hledat také řešení, aby vše fungovalo.

Abych Vás již neokrádal o čas, dejte e-mail vy mě, v krátkem čase bych se na vás možná obrátil. V tuto chvíli to ještě nevidím z výše uvedených důvodů. Díky moc
lukerus
Profil *
Dobrá, můj e-mail je: cerv.luk@klikni.cz
Až budete vědět, jaký formulář konkrétně chcete (jaká pole bude obsahovat, jak se bude zpracovávat, jak má vypadat, atp.), tak mi napište a můžeme dát formulář společně do kupy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0