Autor Zpráva
Tonny
Profil *
Ahoj,
mám takové velmi jednoduché menu, jen dva divy, když kliknu na text v jendom z nich, zobrazí se mi 1. formulář, když kliknu na text v tom druhé, zobrazí se mi druhý formulář. Každý ten div má jinou barvu pozadí. 1. je žlutý a 2. je šedý.

Potřebuji nějak udělat, aby když má užvatal zobrazený jeden ze dvou formulářů a tím pádem, kliknul na odkaz, tak jak to udělat tak, aby bylo evidentní, že je zrovna v této sekci.

Napadlo mě, že by to šlo udělat pomocí PHP podmínky, že pokud se proměnná v URL, kterou stejně odesílám po kliknutí na jeden z odkazů, rovná něčemu, tak se pomocí třeba js upraví css.
Ptám se spíš proto, jestli neexistuje nějaký jednodušší/efektivnější/prostě lepší způsob jak to udělat.

Díky za nápady.
PS: pokdu jste si jisti, nebo si myslíte, že to jinak nejde, prosím taky mi to sem napište, dík :)
Davex
Profil
Tvá úvaha je správná. V PHP můžeš mít podmínku, že se odkazu, který vede na zobrazenou stránku, nastaví nějaká třída, jejíž odlišný vzhled si nastavíš v CSS. Konkrétní provedení je závislé na podobě používaných adres stránek.

Tuším, že pár příkladů na zvýraznění položky menu na této diskusi najdeš (třeba Zvýraznění aktivní položky v menu bez parametru v adrese, Zvýraznění aktuálního odkazu (a:active to není) a další).
Tonny
Profil *
Dík :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0