Autor Zpráva
Lukáš Frič
Profil
Ahoj,

zase prosím o radu. Stránky už mám prakticky vytvořené, ale je tu problém se scrollingem.

Pro představu:

<frameset rows="350px,*" marginwidth="10px" marginheight="10px" frameborder="yes" border="3px" scrolling="no">
<frame name="banner" src="vokno.html" noresize="noresize" scrolling="no" />

<frameset cols="30%,70%" bordercolor="red" frameborder="1" border="3px" >
<frame name="menu" src="menu.html" noresize="noresize" scrolling="no" />
<frame name="obsah" src="uvod.html" noresize="noresize" scrolling="no" />
</frameset>
</frameset>

Mám tedy stránku textu (uvod.html a jiné), která "vylejzá z monitoru", takže se mi při nastavení scrolling="auto" má zobrazit posuvná lišta. Jenže mě se zobrazí ten první rám (banner) pevně nastavený na 350px (tak jak to chci) a zbytek (text, obrázky,...) na nějakých 100px a lišta nikde ,.

Tak jsem zkusil teno soubor index.html vložit do nového rámu v samostatném souboru (index2.html ), ale žádná změna.

<frameset>
<frame name="tvurce" src="index2.html" noresize="noresize" scrolling="auto" />
</frameset>

Schématicky: index2.html <- index.html <- banner + obsah + menu

Poradíte ?
Díky.
Sir Tom
Profil
Lukáš Frič:
Také ahoj,

zkus ty rozměry psát bez jednotek. Yuhů to tak má v příkladech.
margin
Profil *
Tak jsem zkusil teno soubor index.html vložit do nového rámu v samostatném souboru (index2.html ), ale žádná změna.
A co sis představoval, že to udělá? Tak se rámy chovají, s tím nic nenaděláš. Radši si vyber nějaký mormální layout, třeba na http://blog.html.it/layoutgala/ a případně koukni na Skládání stránek z kousků » Serverové skripty, nemusíš se učit celé PHP, bude ti stačit jednoduchý "příkaz" INCLUDE.
Lukáš Frič
Profil
Představoval jsem si, že se mi objeví posuvná lišta a sjedu si obsah dolu a né že se mi obsah stránky omzeí na monitor a spatlá se to vše dohromady.
Jde mi o to, aby se obsah neomezoval na velikost monitoru, jestli mi rozumíte...

PS: I bez jednotek se mi lišta nezobrazí.
Davex
Profil
Lukáš Frič:
I bez jednotek se mi lišta nezobrazí.
Rámy jsem nikdy nepoužil, ale nemohlo by to být tím scrolling="no" u rámu s obsahem?
Lukáš Frič
Profil
Také jsem to zkoušel kombinovat, v tomto případě mi zůstane pevně nastavený banner a scrolling se mi "povolí" jen u toho malého zbytečku obrazovky.
Davex
Profil
Takže tvá představa je taková, že se má posouvat celá stránka včetně banneru a menu? To bys mohl místo rámů použít pro vložení banneru a menu na stránku <iframe> nebo to udělat nějak normálně jako psal margin [#3].
Lukáš Frič
Profil
Dobrá. Pokusím se stránku předělat z rámů do tabulky. Díky za váš čas.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0