Autor Zpráva
dako
Profil
Ahojte, chcel by som urobit nieco podobné ako je hra milionár a predstava moja je asi takáto:
cez administráciu by som si mohol takto narobit otázky - http://www.superteachertools.com/millionaire/editgame.php
a zobrazovanie by bolo asi takéto, len jasne ze troska inak graficky ale principovo podobne: http://www.subtangent.com/maths/mathionaire.php -teda že sa randomne načita nejaka otazka, ktorá má pridelenú hodnotu 1.ot, 2.ot,...

ze či sa to bude dať urobiť napríklad cez wordpress -že či sú tam také pluginy, alebo to mám ručne porobiť?

vdaka za vaše nápady :)
8vm8
Profil
Radši bych si to psal sám. Můžu si to pak lépe upravit podle svého. Otázky i odpovědi bych ukládal do databáze nebo do .json. Pro načítání bez refreshe bych použil jquery. Rozdělení v db nebo v .json bych udělal asi takhle: otázka; možnost1; možnost2; možnost3; možnost4; spravná odpověď. Ve správné volbě by bylo napsáno totéž co je např v možnosti1(v této možnosti by byla správná odpověď). Když by hráč zaklikl možnost1 shodovalo by se to se správnou odpovědí a pomocí příkazu by se načetla další otázka a přičetli peníze atd.
dako
Profil
Vďaka za odpoveď, tiež to vidím praktickejšie ak to budem sám robiť, aj keď je pravda že to je asi na dlšie projekt, lebo už som nejaky ten mesiac nerobil moc s databázou a len základy s PHP, tak mi to už vyfučalo, tak kym sa do toho zase dostanem to chvílka prejde :D

a .json je čo zač? keď o nom nič neviem, tak ho asi radsej nechám tzek, že? alebo je to nieco jednoduche?
a ten návrh databázy mal som asi taku predstavu tak vďaka za utvrdeneie :)
8vm8
Profil
Json je soubor. Pracuje s nim jquery. Dají se do něj uložit data. Jde to i strukturovaně. Musel bys to pak kontrolovat třeba podle buněk v tabulce. Shoda neshoda pomocí javascriptu. Teoreticky bys u toho potom nemusel mít php a mělo by to být rychlejší, protože by se to nenačítalo z db. Pokud by jsi měl ale moc otázek, tak by to asi nebylo nic extra. Databáze by byla asi nejvhodnější. Jen to bude trošku dýl trvat, tak si budeš muset dát práci s načítáním bez refreshe a nějakým tim progressbarem aby si hráč nemyslel, že se nic neděje.
Astorphobis
Profil *
jo kámo to je ale flash a ne php nebo html
margin
Profil *
Astorphobis:
Ale dotaz nezní, jakou technologií je odkázaný výtvor udělaný a udělat podobnou aplikaci pomocí HTML, PHP, databáze a případně dalších technologií (AJAX, JSON, ...) je reálné.
dako
Profil
nechám to na tú databázu, teraz mám iný projekt este rozrobeny... ale uz nad tym obcas uvazujem :) máte najaké návrhy, vylepsováky, ktoré by sa dali urobit v takej hre??? prípadne nejaký skript od ktorého by som sa odrazil nepoznáte? nedá sa nájst? lebo vzdy sa lahsie zacína ked mám nieco po ruke, ako ked idem od nuly vsetko písať :D
8vm8
Profil
Hlavně by to asi chtělo nějak uživatele zabavit při načítání další otázky. Třeba nějakou animací. Text typu "Načítá se další otázka", by asi nebyl moc povzbuzující.
margin
Profil *
8vm8:
Třeba nějakou animací. Text typu "Načítá se další otázka", by asi nebyl moc povzbuzující.
Mi by zase vadilo, že bych si tu hlášku nestihl přečíst. Ale možná bych ji vůbec nezaregistroval. Tedy pokud by web nebyl na nějakém šnečím hostingu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0