Autor Zpráva
Míša
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat, v jakém rozlišení mám dělat stránky - protože, když je udělám v 800x600, tak v 2400x1240 to bude přes třetinu stránky a když to udělám v 2400x1240 tak to zas bude přes 3 stránky!

Mockrát vám děkuji za vaše profesionální rady.

Míša Kulička ( mailto: michal.kulicka@seznam.cz )
habendorf
Profil
2400x1240 ??? To snad ne

Pokud stačí amatérská rada:
Ideální je udělat stránky "gumové" tak, aby se přizpůsobily. Jinak doporučuji dělat na šířku cca 760-780px.
pokec
Profil *
Ahoj,
ber to jako názor naprostýho amatéra, ale ideální je, když se ti stránka roztahujepřes celý okno a když nedefinuješ velikost písma, protože pak si člověk může písmo libovolně zmenšit a zvětšit a potom už je skoro jedno v jakým rozlišení to otevřeš ...
izsak
Profil
Používate monitory s veľkým rozlíšením? Ja na MAC-u s 21" CRT monitorom nikdy nemám otvorené Safari cez celú obrazovku a vždy ho mám dokonca nastavené užšie ako 768px; však čítať text cez 1200px je nemožné!!!

Rozlíšenie 2400x1240 je maximálny extrém a pochybujem, že niekto pri takomto rozlíšení používa maximalizované okno.
Spikee
Profil
To existuje také rozlíšenie :-)
Honza Hučín
Profil
Dnes naprostá většina uživatelů používá rozlišení 800x600 nebo 1024x768. Stránky se dají dělat

a) s pevnou šířkou s ohledem na tento stav, tj. nejlépe na šířku cca 777px (musí se nechat místo na scrollbar) - kdo má větší rozlišení, bude mít na zbytku stránky prázdno (nebo barevné pozadí). Nevadí to. Kdo má menší rozlišení, musí rolovat. Zpravidla je na to zvyklý z jiných stránek.

b) s plovoucí šířkou, tj. přizpůsobující se velikosti okna. Má to výhodu, že je více využitá plocha celé obrazovky, ale nemusí to být čitelnější - u velkých monitorů s velkým rozlišením je pak na řádku moc znaků, a to se čte špatně.

c) kombinací, tj. s plovoucí šířkou, která je zdola, případně shora omezena. V moderních prohlížečích se to dělá přes min-width, v IE se na to musí fintou (ten min-width nezná).
ronnie
Profil
Pokud chceš použít css pozicování, tak dost záleží na obsahu toho webu. Obsahuje-li web mnoho grafických prvků, tak je pozicování na procenta velmi složité. Používáš-li pouze text s občasným výskytem obrázku, tak by to neměl být problém.
pyty
Profil
izsak
ja mam LCD 1280x1024 (19" ???) a pouzivam 1024x768. niekedy je to sice trochu nepresne //hlavne pri hrach, ale tie uz aj tak velmi nehram :-)// ale zvikol som si
suhlasim z nazorom, ze clovek co pouziva 2400x1240 ma but namiesto obrazovky platno a USB projektor, alebo nie je rad, ze dobre vidi.
//by som to chcel vidiet pri frekvencii napr. 50 :-O//
Yuhů
Profil
začátečníkům doporučuji pevnou šířku webu kolem 770 pixelů, tak jak to popisoval Honza Hučín v bodě a)
Cirdan
Profil *
Pyty neviem... no ja pouzivam 1280*1024 (17") pri 75 Hz a zeby som nemal rad svoj zrak sa povedat neda......
A zeby bol az tak vela znakov pri gumovej sirke na jednom riadku sa povedat neda...aj ked to popisovane rozlisenie je raz take ake pouzivam ja.... No ale co uz mozno ze ma miesto monitora televizor.... :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0