Autor Zpráva
Kukinac
Profil *
Ahoj,
chtěl bych v menu udělat tohle:

1. tlačítka v menu mám jako obrázky...jde nějak udělat aby se změnila např. barva "v obrázku" po najetí myši?....tak abych tam nemusel mít druhý obrázek? Bojím se, že když tam budu mít dva obrázky, tak že ten druhý se nenačte hned a při najetí myši se bude ten druhý teprve načítat...

2. Potom také když na kliknu na nějaký obrázkový odkaz...přejdu do jiné stránky, tak aby ta "sekce" kam jsem přešel např. svítila...prostě abych věděl v jaké sekci jsem.

3. Někde jsem viděl, že když jsem kliknul v menu na odkaz...tak se ten odkaz jakoby zamáčkl-jako bych stiskl tlačítko ve skutečnosti....

Měl jsem 1. a 2. bod udělaný bez obrázků...jako obyčejné menu... ale nevím jak s obrázky.

Díky předem moc za rady :)
Trejpa
Profil
Kukinac:
1. Lze. Buď si druhé verze obrázků nakešuješ (skrytě načteš do stránky při stáhnutí) nebo použiješ posun pozadí.

2. Konkrétní odkaz musíš na každé stránce odlišit. Použij jiný obrázek, nebo potřebné položce přidej id, na které použiješ třetí stav posunu pozadí z výše uvedeného.

3. Může to být děláno celkově obrázkem (obvykle na pozadí) nebo změnou barvy rámečku při najetí myší (lze měnit border-style z outset na inset nebo v tomto duchu měnit barvy jednotlivým stranám odkazu).
Taurus
Profil
Dej si dva obrázky do jednoho tak, aby v odkazu byl vidět jen jeden a při hoveru ten druhý (pomocí background-position). Hover bude zároveň třída ".aktivni", kterou dáš té sekci, kde jsi.
Plaváček
Profil
Kukinac:

Tady http://klient.plavacek.net/menu.html mám takovou rychlou ukázku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0