Autor Zpráva
rotorod
Profil *
zdravím. chi se zeptat, Přidám na web fotku. Nastavím cestu, že když kliknu na miniaturu (náhled) tak se mi otevře ta daná fotka. Vše jasné. Miniatura (náhled) se udělá z té fotky sám.
Teď mám pdf soubor. Odkaz po kliknutí napíšu. V této době to dělám tak, že si udělám další jpg fotku, která slouží jako miniatura (náhledová fotka), a když kliknu na ní, tak se mě otevře to pdf.
Chci se zeptat, jesi nejde nějak udělat, že by se ta náhledová fotka udělala z pdfka? (abych nemusel vytvařet extra jpg fotku nahledovou). Jde tohleto vubec udělat?
díky za info, pokud ano, jak
candiess
Profil
rotorod:
Lze, používá se k tomu ImageMagic, který používá Ghostscript. V PHP se na to jde takto:
<?php
$pdf_file = "mysafepdf.pdf";
$jpg_file = "output.jpg";
exec( "convert {$pdf_file} {$jpg_file}");
?>
Nemám to odzkoušeno, zdroj: http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=230074
rotorod
Profil *
a tento kod by se měl napsat kde? do indexu? nebo k čemu?
candiess
Profil
rotorod:
Do skriptu, přes který toto chcete provést.
peta
Profil
"Přidám na web fotku."
Nevime, co si pod tim predstavujes.
a) Pokud mas html stranky, tak vyrobis fotku a k ni nahled do jpg obrazku a oba nakopirujes pres ftp na web. (To odpovida i vyrobeni jpg z pdf, jak to ted delas).
b) Pokud mas php program na webu, kde vyklikas pridani fotky, das odeslat a ono to vyrobi i nahled, samo, tak to jsi nenapsal. Ani jestli je to v php. Kod od candiess je php kod, ktery prevede pdf na obrazek ze souboru ulozeneho na serveru.

"a tento kod by se měl napsat kde? do indexu? nebo k čemu? "
Ten kod mas prave napsat do toho php programu v b).
rotorod
Profil *
nevím kde to napsat. zkusím se rozepsat
k editaci stránek používám RS tiny_mce.

url obrázku = náhled, url odkazu = odkaz na tu fotku

když tohleto udělám s jpg tak vše ok. Teď bych tohleto chtěl udělat s pdf. Abych do url odkazu i url obrazu napsal cestu k tomu pdf souboru, a ten náhled by se mi vytvoříl z toho pdfka.

tak teď nevím jestli to mám uložit ten php kod do složky tiny_mce nebo přímo do souboru tiny_mce.js, anebo do indexu.php, kde mám napsané všecky scripty? a pokud tady tak mezi <head></head>???

no a ještě bych poprosil vysvětlit co mám přepsat tady, za to mysafepdf.pdf a output.jpg? je mi jasné že to má být jako vstupní pdf a výstupní jpg, ale jak to mám napsat abych to nemusel psát pokaždé když chci vložit pdf na stránky, aby se to nějak automaticky rozpoznalo???

děkuju za help

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0