Autor Zpráva
skocdopole
Profil
Zdravím,

nemáte někdo zkušenost se skloňováním (oslovení v 5. pádu) v Mailchimpu? Rád bych v oslovení použil např. "Petře" apod. Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak na to?

díky za každou radu
jenikkozak
Profil
Mailchimp neznám.
Pokud jde o samotné vytvoření tvaru jména v pátém pádu, touto problematikou se zabývám poměrně dlouho. Na svém webu www.sklonovani-jmen.cz (dám si za úkol, že ho do neděle dodělám) nabízím možnost využití algoritmu formou API, jehož chybovost u správně napsaných se mi při posledních testech podařilo stlačit pod jedno promile.
Tomek Mašek
Profil
Zcela zdarma vám (nejen) příjmení vyskloňuje projekt www.pteryx.net/sklonovani.html - umí to všechny pády, jen je to ruční piplačka.
Zdrojový kód je navíc k dispozici s bezplatnou licencí, takže pokud máte při ruce šikovného programátora, tak to určitě zvládnete donře využít.
jenikkozak
Profil
Tomek Mašek:
umí to všechny pády, jen je to ruční piplačka
Umí? Pokud vezmeme jen čistě pátý pád, tímto způsobem se nemůžete dostat nad cca 80 % úspěšnosti, pokud vezmeme jako množinu slov ty kombinace jmen, které se v ČR vyskytují. Sice je na webu uvedeno, že skript neumí Dagmar a Ester, ale ženských jmen, která končí na -r je u nás 20× tolik. Ve skutečnosti pohoří (co jsem zkoušel) na všech ženských jménech, která nejsou zakončena na -a nebo -e. A těch je u nás v řádu vyšších stovek.
Vytvoření skloňování jmen podle zakončení je skutečně činnost na několik dní. Dosažení vyšší úspěšnosti je otázkou dobré databáze, kontrolou zakončení slova to udělat zkrátka nejde.
Na skloňování jmen se tento systém příliš nehodí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0