Autor Zpráva
Pomoc
Profil *
Zdravím,
ukažu rovnou přiklady

Dejme tomu, že v WIDTH je 1600 px

Funguje:
<div class="main" style=" width: <script> document.write(width); </script>px;">

Funguje:
<div class="main" style=" width: 1600px;">

Funguje:
<div class="main" style="FLOAT: LEFT; width: 1600px;">

NEFUGUJE! Proc? jsem bezradny:
<div class="main" style="FLOAT: LEFT; width: <script> document.write(width); </script>px;">

Diky moc, vim ze kvuli tomu ale neusnu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pomoce:
Ten první kód také nefunguje. Nemůžeš dát dovnitř atributu HTML element, žádný prohlížeč tohle nepochopí.
Str4wberry
Profil
Spíš bych řekl, že nefunguje ani to první. Jen se bez zadaného floatu ten <div> roztáhne přes dostupnou šířku.

Doporučil bych použít nějaký standardní postup typu:
<div class="main" id="div"></div>
<script>
var width = 1600;
document.getElementById("div").style.width = width + "px";
</script>

Generovat CSS by šlo třeba takto.
<script>
    var width = 1600;
    document.write("<style>.main {width:" + width + "px}</style>");
</script>
Pomoc
Profil *
Díky moc, takhle jsem to potřeboval.

Ale mohl bych ještě poprosit o script, který když se změní rozlišení stránky - uživatel změní okno nebo zoomne zmáčkne F5, a potom už nebudu obtěžovat. Javascript neumím, a potřebuju jen tyhle dvě věci.
_es
Profil
Pomoc:
script, který když se změní rozlišení stránky - uživatel změní okno nebo zoomne zmáčkne F5,
... sa má potom stať čo?
Pomoc
Profil *
Refreshne se ta stranka, F5 (aby se mohla znova přepočítat šířka)
_es
Profil
Pomoc:
A prečo nespravíš vzhľad stránky normálne v CSS (bez JS) tak, aby fungovala pri ľubovoľnom rozlíšení?
Pomoc
Profil *
Na leve straně mam fixní div a na pravé plovoucí zbytek. Ten zbytek potřebuju vypočitat - a potřebuju znát jeho šířku, už jenom kvůli pozadí.
Joker
Profil
Pomoc:
Refreshne se ta stranka, F5 (aby se mohla znova přepočítat šířka)
To jako že když mám okno široké 1600px, vezmu myší okraj a táhnu až je široké 1100px, má se 500x obnovit stránka? To nezní jako dobrý nápad :-)
_es
Profil
Pomoc:
Ten zbytek potřebuju vypočitat
Asi nie, skôr asi potrebuješ napísať poriadne HTML kód a CSS pravidlá. Čo návštevníci s nefunkčným/vypnutým JS?
Pomoc
Profil *
Jo, není to nejšťastnější řešení. Ale kdo mění stránky tímhle stylem, prostě si změní rychle dobré (navíc sem dal delay 500ms). A jak často má někdo vypnutý JS? Mobily a ostatní to je jíná, tam udělam asi nějakou mobílní verzi.

Každopádně vím, že to, není to nejšťastnější řešení. Pokusím se to vyřešit ještě jinak no. Ale není mi jasné, jak mám nastavit.

levý div 150px

pravý div 100% - 150px

Bez velikosti ho nechat nemůžu ne? Potřebuju do něj umisťovat 100% a jiné divy.
margin
Profil *
Pomoc:
Nevím, co je rozlišení stránky, webdesignéra zajímají rozměry plochy, která zbývá pro webovou stránku, doufám, že to jsi měl na mysli http://latrine.dgx.cz/cas-optimalizovat-pro-zdravy-rozum

Na leve straně mam fixní div a na pravé plovoucí zbytek.
Takhle? http://blog.html.it/layoutgala/LayoutGala24.html
Pokud ne, jsou tam i jiné layouty http://blog.html.it/layoutgala/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0