Autor Zpráva
MyShare
Profil
Zdravím potreboval by som poradiť možno aj pomôcť s jednou vecou...
Mám 3 rôzne scripty každý s vlastnou DB (Clipbucket,PHPbb3,UploadScript) ktoré sú na subdoménach, na hlavnej stránke by som chcel mať jeden formulár cez ktorý by sa užívateľ zaregistroval a prihlásil + odhlásil... Ako urobiť univerzálny formulár tak aby sa navzájom nijako nekrížili ale aby odoslali dáta tam kam majú ... Samozrejme by som na každom scripte zakázal registráciu aby bolo možná len na root doméne ...
Ako by ste niečo také riešili vy? najprv ma napadlo, že by sa užívateľ zaregistroval/prihlásil napr. na phpbb3 a potom by sa mu ukázali v menu dva buttony na Clipbucket a UploadScript a, že by som ich tam ručne registroval ale je to hlúposť prosím o nejaké rady poprípade nejakú pomoc..
ďakujem.
MyShare
Profil
Nikto neviem nijaký spôsob?
Alebo vie niekto také niečo nakódovať? samozrejme za $
Viem, že toto by už patrilo do sekcie Práce a zakázky ale pokiaľ ma vie niekto aspoň trocha nakopnúť tak zatiaľ to tam nedám ďakujem.
peta
Profil
Neni mi jasne, jak si to presne predstavujes. U nas mame system prihlaseni v ldap a vsechny programy propojene na ldap. Vetsina programu umoznuje napojit prihlaseni na ldap.
Pokud si chces udelat vlastni, tak budes muset kazdy program doupravit tak, aby ti akceptoval tve jine prihlaseni. Upravit 3 programy muze byt dost problem. Jednodussi by mozna bylo, vytvorit v kazdem z nich ucet stejny jako na root domene. Propojit to pak pres jeden prihlasovaci formular, mno, nevim. Mozna otevrenim vsech 3 programu skryte do iframu javascriptem s php a prihlaseni se tam, aby se vytvorili sesny.
MyShare
Profil
peta:
Neni mi jasne, jak si to presne predstavujes.
No ide mi o to, že by sa užívateľ zaregistroval/Prihlásil/Odhlásil na root doméne mnou vytvorením formulárom, tak aby sa dáta uložili pre každý script zvlášť ..

keďže CB a UP nepodporujú ldap viem, že phpbb3 ho má ale ostatné nie ...
s tým iframom to vieš trocha podrobnejšie popísať?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0