Autor Zpráva
Peet
Profil
Dobrý den, chci se zeptat zda se dá má webová aplikace tvořená v HTML,CSS,JS,PHP popřípadě MYSQL nějak převést na androidovou aplikaci .apk

četl jsem pár článků a našel jsem program PHONEGAP kde by toto mělo jít ovšem asi jen HTML,CSS,JS jde mi o to že potřebuji vytvořit aplikaci k webu tudíž jsem web developer a nechci se učit JAVU pokud to nebude nutné takže se ptám jestli s tímto máte někdo zkušenost...

popřípadě zda to jde a jestli jo jestli se dá potom aplikace napojit na externí DB někde na serveru.. předem děkuji za odpovědi.
Uliakr
Profil *
Ahoj, dá se to jdi na http://appinventor.mit.edu/.

Stiskni "Invent" a přihlaš se účtem Google.
Pak dej "New", to vytvoří tvoji aplikaci. V rozharní vpravo, v nastavení nastav pole "Title" na název tvé aplikace. V poli "Icon" vyber ikonu. Potom
vlevo v panelu v záložce "Not ready for prime time" vyber "WebViewer". Vpravo nastav pole "HomeUrl" na stránku, kde je tvůj web uložen.
Připoj mobil USBčkem a v horní liště z nabídky "Package for phone" vyber "Donwload to phone". Až to vyzkoušíš na mobilu dej "Download to this computer".
Pak je tvá aplikace hotová, ale na Google Play ji asi nedostaneš. Dej na web odkaz na to APK.

Kdyby to bylo moc složité, napiš.


Na externí DB se připojí přes PHP + SQL.
Peet
Profil
Super, děkuji :) přesně to jsem potřeboval, ovšem mi nedošlo že to nebude fungovat jako na android prohlížeči tudíž šipka zpět nevrátí historii o stránku zpět ale ukončí aplikaci a také při rozjetí menu tlačítkem je tam pouze stop aplication.. ale moc děkuji :)


Jinak v čem myslíte že je lepší programovat pro android JAVA nebo C++ ??

chtěl bych zkrátka udělat plnohodnotnou apliaci apk. něco jako jsou například brigády do kapsy jestli to někdo zná tak na ten způsob.

chtěl jsem se jen dozvědět zda by to bylo možné se znalostmi web developingu, ale asi ne.. ;)
Uliakr
Profil *
Ne, jinak je to dost složité.
Tohle obvkyle stačí

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0