Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
Jak vytvořit vlastní diskusní fórum? Nejsem programátor, takže jej nechci programovat.

Jak velký hosting bude potřeba? Půjde to hodit třeba na wz.cz, nebo bude lepší (i z hlediska návštěvnosti) vlastní cz doména? Hledám co nejlevnější řešení, které budu vylepšovat až podle návštěvnosti.

Děkuji
Joker
Profil
neregistrovaný:
Jak vytvořit vlastní diskusní fórum? Nejsem programátor, takže jej nechci programovat.
Tak ho netvořte, ale stáhněte si nějaké už hotové. Zkuste tu vyhledat třeba diskusní fórum na web

Jak velký hosting bude potřeba? Půjde to hodit třeba na wz.cz, nebo bude lepší (i z hlediska návštěvnosti) vlastní cz doména?
Podle mých vcelku dávných zkušeností wz.cz stačí, dokud tam bude málo lidí.
Například u phpBB 2 (tzn. ještě staré verze) byl limit zhruba 10-20 současně si povídajících lidí (tj. najednou online, na tom daném fóru se taková aktivita začala ve špičkách objevovat zhruba kolem 500 registrovaných).
Hlavní omezení jsou jednak pouhých 20MB pro databázi (což se dá řešit agresivním promazáváním starých příspěvků a podobně) a jednak limit SQL dotazů na hodinu, po jehož vyčerpání pak fórum zbytek hodiny nefunguje. Nepříjemné je, že SQL dotazy generuje aktivita na fóru, takže to pak nefunguje zrovna v době nejvyšší návštěvnosti.
neregistrovaný
Profil *
"limit SQL dotazů na hodinu, po jehož vyčerpání pak fórum zbytek hodiny nefunguje. Nepříjemné je, že SQL dotazy generuje aktivita na fóru, takže to pak nefunguje zrovna v době nejvyšší návštěvnosti."

Aha, tak s takovým limitem jsem nepočítal. To by mohl být celkem problém.

Jaké tedy potom co nejlevnější řešení zvolit? Najde se jiný použitelný zdarma hosting? Na kolik a u koho by mě vyšel nejlevněji použitelný hosting i s doménou?

Díky
Petr ZZZ
Profil
neregistrovaný:
Konkrétní hosting ti neporadím, ale mysli na to, kdyby se tvoje fórum chytlo a potřeboval bys výkonnější hosting, ať případným stěhováním nemusíš měnit doménu a neriskuješ ztrátu pozic ve vyhledávačích. Jinak řečeno – obětuj pár korun do vlastní domény a do placeného hostingu, který ti v případě potřeby umožní později přejít na dražší model bez změny URLů.
Str4wberry
Profil
Jenom upřesním Petra ZZZ, že hosting pro vlastní doménu by mohlo jít sehnat i bezplatný.
neregistrovaný
Profil *
A nevíte o nějakém hostingu zdarma, který by šel použít? Tak aby měl pro začátek dostatečnou velikost a žádný (popřípadě dostačujíci) limit SQL dotazu, jak je psáno výše?

P.S.: diky za upozornění. Myslel jsem, že hosting jde vždy změnit i bez změny domény. To jsem nevěděl.
Právě proto to chci zkusit spustit, abych se něco naučil a získal zkušenosti i když nevím, jaký to bude mít úspěch (nevím jestli jsou lidé ještě dostatečně ochotni diskutovat a radit, zvlášť když je tady facebook atd.)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na neregistrovaného:
„Myslel jsem, že hosting jde vždy změnit i bez změny domény.“
To (pokud vím) ano, ale musí ti příslušná doména 2. řádu patřit. Hostingy zdarma umisťují weby klientů často (ne vždy – viz [#5]) až na doménu třetího řádu a pak jsi nahraný, protože pokud máš web s adresou mojeforumokamenech.wz.cz, jsi vázaný na hosting wz.cz. Koupíš-li později vlastní doménu druhé úrovně mojeforumokamenech.cz, můžeš zkusit přesměrovávat z mojeforumokamenech.wz.cz na mojeforumokamenech.cz, ale tady lze jen popřát hodně štěstí, aby to původní hosting podporoval a pokud to bude podporovat, aby to nebylo pomalé. Nejlepší je vyhnout se podobným problémům předem, vlastní doména stojí pár korun.
neregistrovaný
Profil *
Ahá, tak to chápu. Díky za upozornění.

Doménu si tedy asi raději zaplatím, teď jenom najít co nejlevnější (nebo nejlépe free) hosting.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0