Autor Zpráva
Tomáš Vlček
Profil
Dobrý den všem,
žádám vás o radu, jak postupovat dál pro zjištění přístupu na doménu.
Byl jsem osloven zákazníkem o kompletní SEO optimalizace jednoho e-shopu dodávaného webem www.webareal.cz. Při mé počáteční anylýze jsem zjistil nevalidní kód jejich e-shopu, abych mohl firmě zajistit kvalitní SEO optimalizaci samozřejmě začínám odladěním chyb v kódu. Oslovil jsme proto technickou podporu webareal, aby odstranili drobné chyby v kódu,aby jejich produkt byl validní. Bohužel po několikadenním boji o tak zásadní požadavek jsem obdržel tuto odpověď:
"Je mi líto, ale v tuto chvíli nejsme schopni odstranit, neboť jde o systémovou chybu opravy budou plánované až při nasazení budoucích SEO balíčků. Nejsem ale schopen říci, kdy to bude."
Naprosto neseriózní opdpověď a nechuť řešit jejich problém. Tak jsme je požádali se zákazníkem o jeho FTP přístup k jeho doméně, abychom si opravili 4 drobné chybky sami. Ale odmítají přístup zákazníkovi vydat.
Má prosba na Vás je, kde si zákazník vymůže přístupy ke své doméně? - když firma zajišťující její chod odmítá přístup vydat?
Děkuji všem za seriózní rady.
Joker
Profil
Tomáš Vlček:
Nejspíš nijak.
Doména žádný FTP přístup nemá, FTP je k hostingu.
A jestli dobře vím, Webareal funguje tak, že si e-shop i s hostingem koupíte u nich a pak na to nasměrujete svou doménu (případně je necháte koupit i doménu).
Takže jestli Vám dají FTP přístup na svůj server je čistě na nich.

Jinak, nic ve zlém, ale pokud je řeč o serióznosti, tak Váš dosavadní postup podle toho popisu je skoro typická ukázka neseriozního SEO konzultanta.
Tomáš Vlček
Profil
Joker:
Ano, děkuji za upozornění mého špatného popisu o tom, že samozřejmě přístup je k hostingu.
A poprosím v čem jsem neseriózní, když chci zákazníkovi začít aplikovat SEO, chci v první řadě odladit chyby v kódu webu zákazníka?
Str4wberry
Profil
Neznám přesné podmínky dané služby, ale předpokládám, že v pronájmu není zahrnuto právo na provádění vlastních změn v jejich systému. Tedy řešení je požádat o nějaké změny (zda proběhnou je jen na provozovateli), smířit se s nedostatky* systému nebo zkrátka odejít jinam / provozovat si obchod sám.

*) Což je u validního* kódu značně diskutabilní, zda to lze považovat za nedostatek.
**) Koukám ↓, že volání Chamurappiho pořád funguje. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše Vlčka:
aby odstranili drobné chyby v kódu, aby jejich produkt byl validní
Proč si myslíš, že by jim odstranění drobných chyb pomohlo při optimalizaci? Co těmi drobnými chybami myslíš? K čemu by vyhledávačům bylo, kdyby jim věnovaly pozornost?
Bubák
Profil
Tomáš Vlček:
abych mohl firmě zajistit kvalitní SEO optimalizaci samozřejmě začínám odladěním chyb v kódu.
Četl jsem doporučení pro webmastery na stránkách googlu i seznamu, je tam spousta rad a informací a, ale že se webmasteři měli zabývat validitou, tak to mi bohužel uniklo ;-)

A poprosím v čem jsem neseriózní, když chci zákazníkovi začít aplikovat SEO, chci v první řadě odladit chyby v kódu webu zákazníka?
Přijde mi to, jako kdyby přijela záchranka k pacientovi a první mu začali napravovat účes.
Tomáš Vlček
Profil
Děkuji všem za reakce, bohužel to jsem očekával, původní dotaz zněl opět jinak, než se diskuse dostává. Myslím si, že základem kvalitního webu by vždy měl být validní kód. Omlouvám se všem, ale tuto diskusi přerušuji.
tiso
Profil
Tomáš Vlček: „Děkuji všem za reakce, bohužel to jsem očekával, původní dotaz zněl opět jinak, než se diskuse dostává.
Máš tu 2 plnohodnotné odpovede ([#2] a [#4]) na pôvodnú otázku, v [#3] si sa spýtal na niečo ďalšie, tak nechápem, prečo píšeš že pôvodná otázka znela inak.
Joker
Profil
Tomáš Vlček:
A poprosím v čem jsem neseriózní, když chci zákazníkovi začít aplikovat SEO, chci v první řadě odladit chyby v kódu webu zákazníka?
Pro vyvětlení, a možná by to mohlo být i užitečné, dle mého názoru důležité „červené vlaječky“ pokud jde o serioznost SEO konzultanta:
• Minimálně na zdvižené obočí je, když ze SEO konzultanta začnou padat „moudra“ jako „Kvalitní SEO optimalizaci začneme odladěním chyb v kódu“. Dost už na použití termínu „SEO optimalizace“.
• SEO konzultace vypadá tak, že konzultant okoukne web a začne sypat rady, jak se má změnit HTML kód.
→ Jak vypadá HTML kód by nemělo být hlavní a už vůbec ne první téma, které SEO konzultant začne řešit.
• Konzultant řeší validitu kódu jako podstatné téma (a fakturuje spoustu času na tom stráveného).
→ To je prakticky jenom umělé navyšování nákladů na SEO konzultaci.
• SEO konzultant chce FTP přístup na web.
→ FTP by neměl k ničemu potřebovat. Už proto, že by minimálně zezačátku vůbec neměl řešit kód webu. Ve chvíli, kdy by dokonce chtěl do kódu umisťovat věci jako odkazové lišty a podobně, je nejvyšší čas s „konzultantem“ vyrazit dveře.
• V navrhovaných řešeních se objeví registrace do velkého množství katalogů. (Poznámka, tenhle bod v tomto vlákně nepadl)
→ To může webu leda tak uškodit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0