Autor Zpráva
Jindra187
Profil *
Zdravím,

můžete mě prosím někdo poradit nějakou dobrou knihu pro začátečníky s HTML? Snažím se podle knihy od Slavoje Píska udělat rámy pomocí kódu <frameset> místo klasického body a jsem stále neúspěšný...

Předem děkuji všem za reakce
tiso
Profil
Môžeš začať bez knihy - priamo v sekcii HTML na JPW, rámy odporúčam nepoužívať.
Jindra187
Profil *
tiso:
Díky a jaký doporučuješ postu při tvorbě menu?
tiso
Profil
Možnosti sú rôzne:
- spraviť jednostránkovú prezentáciu, odkazovať cez kotvy na rôzne časti stránky
- ostatné možnosti sú zhrnuté na Skládání stránek z kousků
T.Thomas
Profil *
Na "skládání stránek z kousků" by jsi ale potřeboval znát minimální základy PHP. Pokud jsi začátečník a trváš na HTML a rámech, jako kompromis by se dal použít Iframe
Jindra187
Profil *
T.Thomas:
Na HTML netrvám, spíš nic jiného neznám, jestli mě můžeš doporučit něco jiného, pro začátečníky vhodnějšího, tak budu jen rád :)
T.Thomas
Profil *
No, ono není tak úplně od věci a na škodu začít od začátku a pořádně se HTML naučit. Rámy jako takové nejsou opravdu moc dobré řešení. Pomocí iframe (vnořeného rámu) http://www.example.com ale můžeš mít a spravovat jen jedno menu. Plovoucí rám pak vložíš do každé stránky na určené místo a z k odkazům v něm přidáš poze parametr target="_parent" tedy odkaz na rodičovskou (nadřazenou) stránku.


Oprava: Ten odkaz měl být Iframe
margin
Profil *
T.Thomas:
Na "skládání stránek z kousků" by jsi ale potřeboval znát minimální základy PHP.
Ale se znalostí jednoduchého "příkazu" include se dá vystačit poměrně dlouho, a případně pokračovat s prohlubováním znalostí o PHP je možné kdykoliv později.

k odkazům v něm přidáš poze parametr target="_parent"
Není to jediná možnost, a já bych to udělal jinak, než dávat každému odkazu atribut.
T.Thomas
Profil *
margin:
Není to jediná možnost, a já bych to udělal jinak
Samozřejmě že to jde i jinak. Tohle bylo myšleno pro začátečníka jako jednoduchý postup.
Máš li však pro něj jiné a lepší řešení, tak mu jej napiš.
margin
Profil *
T.Thomas:
Máš li však pro něj jiné a lepší řešení, tak mu jej napiš.
Píše se to na Odkazy, jinak pořád tajně doufám, že Jindra187 použije PHP include.
T.Thomas
Profil *
margin:
Má možnost si vybrat a přitom nastudovat dost materiálů...
Jinak souhlasím že PHP include je optimální řešení. Pokud se bude chtít Jindra187 do něj pustit...
habendorf
Profil
No pro začátek klidně postačí kolekce prolinkovaných statických stránek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0