Autor Zpráva
Kyoshi
Profil
Zdravím,

potřeboval bych jednu takovou maličkost. Zvýraznit neaktivní položky v menu. Zkoušel jsem hledat slova jako inactive, highlight apod., ale nic.

Potřebuju, aby ty položky byly rozmazané, když nejsou aktivní (a:active). Tady je podobné menu, ale také neaktivní položky nezůstanou rozmazané: http://tympanus.net/Tutorials/BlurMenu/index4.html#

Bylo by to něco jako a:inactive, ale nenašel jsem nic, co by tuhle funkci mělo. Nemusí to fungovat ve všech browserech.


Díky moc předem

Kyo
scheras
Profil *
Co takhle zvolit trochu jiný postup a rozmazat všechny položky krom té aktivní?
Kyoshi
Profil
Ahoj,

taky mě to napadlo, ale to by znamenalo mít rozmazané všechny položky ze začátku, než se na nějakou z nich klikne. Ona totiž v indexu nebude aktivní žádná. Jako krajní řešení to lze, ale lepší by byla nějaká funkce, která nastyluje položky neaktivní, než naopak.
Podmínkou je prostě mít ze začátku menu nerozmazané.

Díky za odpověď. ;)
scheras
Profil *
Ale to přesně je řešené v tom co jsi poslal.
Kyoshi
Profil
scheras:
No, tady je právě ten problém, že ze začátku by bylo menu rozmazané. Už jsem to zkoušel a opravdu by bylo lepší, kdyby se rozmazalo až po vybrání některé položky. Asi to budu muset oželet… :)
jenikkozak
Profil
Kyoshi:
Zkus lépe popsat, čeho chceš dosáhnout.
Pseudotřída :active zmíněná v prvním příspěvku, se aktivuje po kliknutí na odkaz (ale před tím, než se zobrazí odkázaná stránka) nebo když se na něj najede pomocí tabulátoru. Většinou se ale menu ovládá pomocí myši, pak je potřeba odlišit položku po najetí ukazatele myši, to je pseudotřída :hover.

Ne že bych si myslel, že rozmazávání písma návštěvníkovi pomůže, proč to ale neuděláš tak, že rozmažeš všechny odkazy v menu a těm s :hoverem a aktivním ten efekt nevyrušíš?
Kyoshi
Profil
jenikkozak:
Vycházej z příkladu (toho odkazu), který jsem uvedl v prvním příspěvku. Máš tam menu a to je po zobrazení stránky nezvýrazněné, jelikož si nikam neklikal a přes nic nepřejížděl myší. Přejeď teď přes položky menu a jasně vidíš, že položky, na které není aplikované 'hover' se rozmazaly (pěkný efekt). Teď, když na nějakou položku klikneš, tak se samozřejmě vybere (mám to na kotvy a ne načtení celé stránky) a můžu jí nastylovat jakékoliv zvýraznění (a:active), ale ostatní nezůstanou rozmazané, což je opak toho, co potřebuji. Jak jsem psal, asi nejlépe a nejrychleji by to vysvětlil styl a:inactive, který ovšem neexistuje (což je tedy škoda).

Potřebuji zvýraznit neaktivní položky, když je nějaká aktivní a nezvýrazňovat položky, když žádná aktivní není. Přejíždíš tím menu a po kliknutí zůstane přesně tak, jak když přes něj přejíždíš… Jinak už to asi vysvětlit nedokážu. :)
jenikkozak
Profil
Po najetí na menu mu pomocí JS změň třídu na takovou, která bude mít položky s rozmazaným textem. Po kliknutí na položku jí JavaScriptem změň třídu na nerozmazanou. Hoveru nastav také vymazání toho efektu.

I kdyby nějaká pseudotřída :inactive existovala, stejně by byla aktivována jen do té doby, než by prohlížeč přešel na odkázanou záložku.
Kyoshi
Profil
Jak to udělat v JS sice nevím, ale celou dobu se něco takového snažím najít, tak budu hledat dál. :) Co se té pseudotřídy týče, tak tam jsi to pochopil špatně. Byl by to opak active, tedy, když by byla aktivní položka menu, byla by logicky aktivní i pseudotřída inactive. Nemyslel jsem ji jako protiklad k hover, ale active.

Přesto díky za odpovědi. V nejhorším se smířím s momentálním stavem. ;)
margin
Profil *
Kyoshi:
Pokud nevěříš, jenikkozak má pravdu v tom, že „i kdyby nějaká pseudotřída :inactive existovala, stejně by byla aktivována jen do té doby, než by prohlížeč přešel na odkázanou záložku“, tak si něco takového poskládej a uvidíš.
a:not:active nefunguje v IE8 a starších.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0