Autor Zpráva
Jisp
Jak udělat stránku funkční pro PC i tablety s inkrementací volitelného údaje (start =onmousedown, konec=omouseout), když dotyková zařízení kromě správné reakce na ontouchstart/ontouchend reagují bohužel i na onmousedown (ovšem jen na jeho krátký dotyk!).
Jestliže na tabletech inkrementační funkci spouští jak onmousedown, tak ontouchstart, proběhnou první a druhý inkrementační krok automaticky těsně po sobě, což je nežádoucí chyba.
Nešlo by nějak zakázat tabletům reakci na onmousedown? Předpokládám, že to musí trápit mnoho tvůrců skriptů.
candiess
Jisp:
Jedno z východisek může být, že tyto události budete přiřazovat elementům až v nějakém skriptu a onen skript načítat, pouze když se nebude jednat o tablet.
Jisp
candiess:
Jo, to mě taky napadlo, vyzkoušel jsem to a je to zřejmě dobré řešení.

Vyskytl se však další problém. Jestliže je inkrementace spouštěna tlačítkem (s obvyklým textovým nápisem), proběhne na NĚKTERÝCH chytrých telefonech několik málo kroků, pak vyskočí kurzor pro výběr textu a inkrementace se zastaví. Je možné v prohlížeči tohle chování zakázat nebo je nutné místo tlačítek- formulářových prvků udělat tlačítka-obrázky?
_es
Jisp:
Z dodaných informácií asi nikto nevyveští, ako tam máš tu „inkrementáciu“ spravenú a teda prečo v niektorých prehliadačoch funguje nesprávne.
Jisp
_es:
Výchozí informace jsou následující:
Aby bylo možné využít progresivně se zrychlující inkrementaci údaje (např. času naskakujícího po čtvrthodinách v celkové délce až mnoho dní), je potřebné držet stisknuté tlačítko dostatečně dlouho (např. 10 vteřin) a ve vhodnou chvíli ho pustit.
Prohlížeče Tabletů a chytrých telefonů však na dlouhý stisk reagují - vyskočí kurzory pro výběr textu, okno nabízející uložení obrázku nebo prostě inkrementaci (která v PC běží) po pár krocích ukončí.
Zdá se mi, že na tabletech a chytrých telefonech není možné dlouhý stisk rozumně programově využít. K čemu pak ovšem existuje registrace události ontouchstart je mi záhadou.
Moc bych tomu chtěl rozumět.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: