Autor Zpráva
Denisa
Profil *
Ahoj, prosím moc o pomoc, umím spíš s html, ale musím stránky upravovat v css :(

Takto vypada html kod:
<div id="nav-basket" class="section">
    <h2>Košík <span class="decoration"></span></h2>
    <div class="inner_frame">
      Počet: 0 ks<br />
      Cena: <strong>0,00 Kč</strong><br />
        <p><a href="/eshop/kosik/">Obsah košíku</a></p>
    </div>
</div>

Prosím poraďte mi, jak mám v CSS napsat kód aby se barva odkazu "Obsah košíku" změnila třeba na černou? Teď je bílá. Jak mám tomu CSS říct, že chci změnit toto písmo? Jsem už úplně bezradná :( Mnohokrát děkuju!!!!!!!
Denisa
juriad
Profil
#nav-basket .inner_frame a {
  color: black;
}
Obecně potřebuješ vymyslet, co nejpřesnější selector (výraz, který určí čeho se má změna týkat); tento vyjadřuje: odkaz (a) uvnitř něčeho, co má třídu (začíná tečkou) inner_frame uvnitř něčeho, co má id (začíná křížkem) nav-basket.
Vlastnost Color:black je snad zřejmá.

Prostuduj Vlastní styly, je to tam pěkně popsané.
margin
Profil *
Denisa:
Odkaz na živou ukázku by nebyl? juriad ti sice na nákladě kousíčku kódu poradil, jak nejlépe to šlo, ale je tak padesát na padesát, že to nebude efektivní postup.
Denisa
Profil *
Jojo, to jsem zapomněla, zkouším si jak naformátovat eshop na těhle stránkách http://www.ketvin.estranky.cz/

Jde mi o změnu bílých nápisů "Obsah košíku" "Registrace" a "Zapomenuté heslo" na černou barvu...
margin
Profil *
Barva odkazů v levém sloupci je v souboru http://www.ketvin.estranky.cz/style.1360604673.1.css, řádek 1005:
.column a { color: #fff; text-decoration: underline; }
V levém sloupci jiné odkazy, než "Obsah košíku" "Registrace" a "Zapomenuté heslo" nevidím, takže navrhuji změnit barvu ve výše uvedené deklaraci.
Denisa
Profil *
strašně moc děkuju!! vůbec nechápu, že to bylo tak jednoduchý... :)
margin
Profil *
Denisa:
vůbec nechápu, že to bylo tak jednoduchý
Používej nějaký vývojářský nástroj, bez něj bych nebyl schopný tak rychle najít, jaké deklarace jsou použité na odkazy v pravém sloupci (omlouvám se za mystifikaci s levým sloupcem v [#5]).
Denisa
Profil *
vývojářský nástroj? :) jaký to například je? zkoušela jsem nějaké css editory, ale nic mi nefungovalo :(
juriad
Profil
Použij ty nástroje, které jsou přímo v prohlížeči. Pro Firefox nainstaluj doplněk Firebug; ostatní už mají dobré nástroje v sobě. Stiskni F12 a vítej v říši divů. Asi ti bude trvat nějaký čas než se zorientuješ, ale v budoucnu ti určitě ušetří spoustu práce.
preca1
Profil
Případně můžeš kliknout na element, který tě zajímá, pravym tlačítkem a zvolit něco jako Zkoumat prvek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0