Autor Zpráva
antony565
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych vás zde moc poprosit o radu ?

Máme udělaný blog oknakaplice.blogspot.cz na blogger.com a nyní bych chtěl na něj nasměrovat svoji doménu www.kvalitni-okna.info, kterou mám zaregistrovanou.
Prostě po zadání domény by se měl otevřít tento blog. Nastavil jsem přesměrování na bloggeru a také na hostingu. Blogger na ni přesměrovává , ale na hostu je něco špatně
a já nemám tušení co ? Blog se nezobrazuje :-( Pro názornost přidávám obrázek toho, co mam na hostu nastavené v simple DNS zone editoru :




Předem děkuji za každou radu a zejména pak za ty, co povedou k případnému odstranění chyby :-)


Děkuji Anton :-)


PS : to dlouhé slouží jen jako ověření toho že vlastním doménu, to po mě chtěl blogger vložit :-)
Moderátor jenikkozak: Před otazníkem se nepíše mezera.
Davex
Profil
DNS záznam pro blogger.kvalitni-okna.info je nastavený správně. Asi bude potřeba ještě zkontrolovat na Bloggeru (Nastavení | Publikování), zda je tam tato doména správně nastavena a Google tak poznal, ke které adrese blog patří.
antony565
Profil *
No v bloggeru není moc možností jak to nastavit. Myslím, že když je tam toto, mělo by to být dobře ne ? :

Davex
Profil
Pokud má být adresa blogu s www, tak je správně nastavení na Bloggeru, ale špatně v DNS.

Záznam CNAME pro www je potřeba změnit z
www  14400   IN      CNAME   kvalitni-okna.info.
na
www  14400   IN      CNAME   ghs.google.com.
antony565
Profil *
Moc děkuji za informaci, ale nešlo by to napsát přímo s ohledem na ten horní obrázek ? Tam jsou jen 3 sloupečky a já nevím, co do nich napsat.


www 14400 IN CNAME kvalitni-okna.info. Tady jich je pět a to se mi tam nikam nevejde :-(


Neboli přesněji řečeno, nevím kam napsat to www, pak to 14400 a in ?
Davex
Profil
Bral jsem to přímo z DNS, takže 14400 a IN můžeš pro své potřeby ignorovat a vyplnit následující:
Name:   www.kvalitni-okna.info.
Type:   CNAME
Record: ghs.google.com

Pak se tam ještě porozhlédni, zda tam někde není zapnuté přesměrování na www.alu.plast.cz, protože se asi bude muset vypnout.
antony565
Profil *
Jo to ano, to mám teď zaplé do té doby, než se podaří dát do chodu toto. Je škoda, když tohle zatím nechodí, aby to házelo errory :-) Ono když tam nastavím to www, tak to bude asi trvat den, než ta DNS bude přesměrovaná, tak tam zatím může bát toto ne ?


Aha, to sem vlastně úplně zapoměl :-( Už na začátku jsem tam chtěl dát to www, ale háže to toto a nevím co s tím :-( :


leorond
Profil
Nevím tedy za jakých okolností toto nastavuješ ale já jsem krom změny A a CNAME také upravoval hosts přímo v systemu svého dedikovaného serveru aby při přístupu k localhost stačilo zadat na dedikovaném serveru pouze doménu jako když přistupuješ z jiného PC. A na tom obrázku se mi možná jen zdá ale vidím za .info jednu tečku navíc.
antony565
Profil *
No tečka tam sice je, ale ta tam neni odemně, jakmile napíšu tu adresu a pak kliknu myší do políčka CNAME a chci vyplňovat, tak se tam ta tečka udělá :-(


No a aokolnosti...otevřu admina Cpanelu, tam kliknu na Simple DNS Zone Editor a nastavím tam to, co je na obrázku, tak jak jsem vyčetl rady na netu...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0