Autor Zpráva
Micruss
Profil
Zdravím, dělám teďkom objednávku zájezdů pomocí php a ve formuláři chtějí, že když klikne na třeba pojištění (checkbox) tak aby se jim reloadnula cena zájezdů (cena zájezdu + to pojištění)

jelikož javascript neumím tak jsem se zeptal Googlu a ten mi spíš našel, že jsem musel zadávat čísla (psát) napadlo mě, že bych to udělal jen
<input type="checkbox" name="pojisteni" value="111"> (příklad) ale nefungovalo mi to... a proto se ptám jestli by byl někdo ochotný mi poradit
Joker
Profil
Micruss:
Máte funkci, která přepočítá cenu?
Jestli ano, tak stačí ji na onclick checkboxu zavolat.
Micruss
Profil
Bohužel jsem s Javascriptem tak trošku amatér... takže jsem napsal totální nesmysl... a vůbec mi to nechce vypsat cenu zájezdu

mám <script>var cena = <? echo $cena; ?>;</script>

a potom, když chci přidat tu cenu za pojištění tak mi to nevypíše nic... takže bych potřeboval spíš nějakou ukázku kódu a já bych si to potom nějak předělal, kdyby jste byl tak ochotný
shaggy
Profil
Micruss:
Tvoj "skript" dokopy nič nerobí, iba priradí do javascriptovej premennej cena nejakú hodnotu. Možno by to chcelo napísať, ako vyzerá zvyšok tvojho javascriptu.
Micruss
Profil
No haleť já už to smazal, pač jsem s javascriptem nedá nazvat ani začátečník... takže bych potřeboval aby jste mi někdo napsal :(
shaggy
Profil
Micruss:
já už to smazal, pač jsem s javascriptem nedá nazvat ani začátečník
To máš blbé. Práve keď si začiatočník, nemal by si mazať svoje skripty, pretože ich znovu asi ťažko napíšeš.

takže bych potřeboval aby jste mi někdo napsal
Samozrejme: Práce a zakázky
Micruss
Profil
Už jsem to vyřešil :-)

<script type="text/javascript"> 
<!--
function reCount()
{
    var price = 24000 * 1;
    var poj1 = document.getElementById("pojisteni-1");
    var slev1 = document.getElementById("slevy-1");            
    if (poj1.checked) { price = price + poj1.value * 1; }
    if (slev1.checked) { price = price + slev1.value * 1; }
    
    document.getElementById("celkem").innerHTML=price;    
    
}
// -->
</script>
Cena celkem:
<span id="celkem">24000</div> Kč<

a ve formuláři mám potom
<input type="checkbox" id="slevy-1'" name="slevy-1" value="500" onClick="reCount()">
Joker
Profil
Micruss:
To by mělo fungovat, ale jaký je účel var price = 24000 * 1;? Proč ne jednoduše var price = 24000;?
Micruss
Profil
No někde jsem vyčetl, že se může stát jakoby, se to číslo spíš k tomu přičte tudíž by vzniklo 24000500 ;-)
shaggy
Profil
Micruss:
se to číslo spíš k tomu přičte tudíž by vzniklo 24000500
V tvojom prípade nehrozí, že by sa cena mohla interpretovať ako string.
Ale do budúcnosti, pre takéto prípady slúži parseInt.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0