Autor Zpráva
ondra256
Profil
Zdravím,
řeším problém s fotogalerií, mám stránku a na ní cca 20 fotek které jsou zmenšené přes html pomocí width, height.

Při kliknutí na ně se zobrazí fotka zvětšeně (v pravé velikosti). Problém je, že se stránka načítá moc dlouho, protože to musí načíst najednou všechny fotky v pravé velikosti a pak je zmenší. Není nějaký fígl na tento problém? Nebo musím mít fotky na webu dvakrát? jednou zmenšené jednou zvětšené?
scheras
Profil *
Určitě je lepší mít vytvořené zvlášť náhledy. A má osobní zkušenost je, že pokud fotogalerie uložíte jako php soubor, tak je načítání obecně rychlejší. Ale to už moc nesouvisí s Vaším dotazem.
peta
Profil
U jpegu se daji do fotek vytvaret nahledy. Ale na nacitani stranky to nemusi mit vliv. Udelej nahledy do zvlast souboru, jak psal scheras. O figlu nevim. Pomalou linkou nebo omezenym prenosem vic dat neprotlacis. Rekneme, ze mas na serveru nastaveny max download 40k/s (tusim wz.cz to ma tak nejak podobne), tak ti bude 4MB obrazku zobrazovat 100s.
margin
Profil *
peta:
jpegu se daji do fotek vytvaret nahledy. Ale na nacitani stranky to nemusi mit vliv.
Pravděpodobně máš na mysli EXIF náhledy. Žádný webový prohlížeč je nezobzazuje a na načítání stránky mají EXIF náhledy negativní vliv, protože EXIF náhledy zvětšují velikost souboru.

Rekneme, ze mas na serveru nastaveny max download 40k/s (tusim wz.cz to ma tak nejak podobne), tak ti bude 4MB obrazku zobrazovat 100s.
Tušíš špatně, ze serveru Webzdarma.cz se mi stránka http://teststranek.kvalitne.cz/tisk-fotek/bez-mezer.html s 1,50 MB obrázků načítá necelou sekundu.
peteo
Profil
ondra256:
mal som podobné problémy, po vytvorení náhľadov (cca 10-15% veľkosti originálov sa načítanie podstatne zrýchlilo).
Na druhej strane musím priznať, že načítanie stránok brzdí najmä reklama (načítanie z tretej strany).
Takže sa pozri, či tam nemáš nejaké zbytočné skripty tretích strán (reklamy, počítadlá, knihy návštev as pod.)


margin:
áno, holé obrázky sa načítajú rýchlo, záleží, čo je ešte v kóde a odkiaľ ako ich vyhľadáva (ako sú generované), aspoň myslím.
ondra256
Profil
TAkže jediné řešení je udělat kopii každého obrázku jen zmenšenou a tu dát na stránku s fotogalerií jako odkaz na originál. děkuju

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0