Autor Zpráva
LucasParizek
Profil
Dobrý den,
žádám o radu jak vytvořit (pokud to vůbec lze) nějakou jednoduchou administraci. Mělo by to fungovat tak, že na jedné stránce by byl k dispozici jednoduchej formulář s textovými poli. Jde o zápis výsledkové listiny cyklistického závodu. Takže by tam byl label "Závod:" a v textovém poli by se dopsal název toho závodu, dále třeba "Umístění:" a v textovém poli číslo, no a prostě takhle dál až k času a ostatním informacím. Formulář by se odeslal a vepsal by se do uplně jiné stránky pomocí tabulky, která by měla rozvržení uplně stejné jako ten formulář. Hlavní je, aby se těch tabulek dalo přidávat víc a postupně pod sebe.

A ještě kdyby šlo jednotlivé závody mazat, kdyby se náhodou někdo přepsal a vložil by nesprávné údaje. (Budou to totiž zadávat uživatelé, kteří nebudou mít přístup k úpravě celé stránky, navíc to ani neuměj.)

Žádná složitá administrace s uživatelskými účty atd., prostě by jen byla jedna stránka ve které by se upravovalo (zabezpečená pomocí obyčejného .htaccess) a veřejně přístupná stránka do které by se vkládaly ty tabulky.
Jde to nějak jednoduše bez použití MySQL?

Děkuji předem za podporu. :)
scheras
Profil *
Ano, jde to. Dá se použít jiný typ databáze ( např. sqlite, ale to asi nechcete) nebo zápis do XML souborů (připadá mi to jako nejideálnější řešení Vašeho problému).
LucasParizek
Profil
Ta možnost s XML se mi moc líbí. Chápu jak by to mělo fungovat, ale stále nevím jak začít, ikdyž jsem si už o tom přečetl hodně, tak stále nevím jak do toho XML správně zapsat a správně z něj vypsat do té tabulky.
scheras
Profil *
No, xml soubor bych vytvořil pomocí funkce fopen(). Následné parsování a vypsání je otázka upravení nějakého z řešení, kterých je na netu plno.
Alphard
Profil
S XML se nepracuje úplně nejlíp, pro ukládání bych volil JSON nebo serializaci. Pak stačí umět pracovat s poli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0