Autor Zpráva
josefx26x
Profil
potreboval bych poradit,jak se da udelat pruhledny ramec.Po vlozeni ramce do stranky v nem nechci zadne pozadi ani barvu,ale chci,aby byl ramec pruhledny,napr.kdyz mam na strance neco vytvorene nebo nakreslene a vlozim pres to ramec,tak aby to bylo stale videt,resenim by bylo samozrejme ramec posunout,ale ja chci,aby prekryval cast vytvoreneho obrazce.Ve vlastnostech ramce nemam moznost PRUHLEDNEHO POZADI,pracuji v programu frontpage 2003.Diky za tipy
Radek Hrabůvka
Profil
Průhledné pozadí vloženého rámce nefunguje ve většině prohlížečů (CSS barva "transparent" pro tag "iframe"), takže je zbytečné se o to pokoušet.
IE, Opera<=8.5 nezobrazí transparentní iframe
FF 1.0.7, Opera 9 TP zobrazí transparentní iframe
josefx26x
Profil
diky,mohl bys mi jeste poradit,cim nahradit ramce?Napr kdyz misto nej dam tabulku,nebo libovolny tvar,tak u toho uz pozadi muzu zpruhlednit,problem mam ale v tom,jak nastavim u odkazu,aby se cil nacetl prave v te tabulce nebo tvaru?
peta
Profil *
josefx26x
1. treba pouzivat nejaky editor, ktery produkuje kvalitni HTML kod, nikoliv tu smesku chyb ala Frontpage
(nerikam, ze front-page nema nejake dobre vymozenosti, proti tem dobrym editorum, ale teda vysledny kod funguje spravne jen v IE a to je jeste plny chyb)
2. a pak muzes zacit premyslet na CSS usporadanim a PHP include file, kdyz chces zrusit ramy
Chamurappi
Profil
V Exploreru je zapotřebí přidat elementu <iframe> atribut allowtransparency. Pak funguje background: transparent pro <body> ve vnořené stránce.

Reaguji na josefax26x:
Načíst jiný soubor do buňky tabulky na straně klienta nijak jednoduše nejde.

Reaguji na petu:
Tvoji radu č. 1 jaksi nechápu. Neodpovídáš na otázku tazatele.
Fred
Profil
Chamurappi
allowtransparency Nejspíš nepomůže, zkouším to a nefunguje to. Dokonce i když si okopíruju přesně ten příklad tady http://msdn.microsoft.com/workshop/author/dhtml/reference/properties/a llowtransparency.asp tak to nejde? V gecku funguje style="background:transparent" přímo na iframe, pokud v kódu toho vloženého rámce není určena barva pozadí.
Fred
Profil
Nebo to nefunguje jenom mě?
Radek Hrabůvka
Profil
Příklad pro IE, Firefox a Operu 9 TP. Opera do 8.5 včetně neumí.:
http://www.volny.cz/teststranek/iframe1/
georg
Profil *
potrebuju prradit jak dam pozadi ve front page do indexu
Bubák
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/fp-2000-pozadi.html
starburst
Profil
jak je mozne ze to allowtransparency mi funguje ale jenom na urcitych strankach??? jako v mozile a ve FF mi to funguje skvele ale v IE to funguje jen nekde... na jedne strance to funguje a na druhe uz ne... a v kodu je to napsano NAPROSTO stejne!!! cim to muze byt??? jedna stranka je obyc stranka a ta druha (ta co mi nefunguje) obsahuje dalsi IFRAME... nemuze to byt tim??? ale ty dalsi IFRAMY v te strance mam nastaveny taky na pruhledne pozadi...
Bubák
Profil
V kódu stránky, která se zobrazuje v iframe, musí být v CSS background: transparent;
Podle popisu předpokládám, že toto máš v pořádku

V kódu stránky, ve která se zobrazuje v iframe, musí mít tak iframe allowTransparency="true"
Podle popisu předpokládám, že tady bude chyba

Zkontroluj si to, a pokud ti to pořád zlobí, dej odkaz na "neposlušnou" stránku.
starburst
Profil
no to mam take v poradku... a jak rikam na jedne strance mi to funguje a na druhe uz ne... ale napsane je to NAPROSTO stejne.. ale zlobi to jenom v IE. ta stranka je

http://tulaci.com

kdyz se podivas na "náš klub/tulácké zk." tak tam to funguje perfektne a kdyz se podivas na "členové/členove Brno" nebo "člwnové/členové Rychnov" "členove/vysloužilý tuláci" tak tam se zobrazi pozadi bilé... ale jak rikam jenom v IE v ostatnich prohlizecich to funguje spravne...:-( nechapu
Bubák
Profil
To, co jsem posledně psal, platí i pro vnořené ifame.
peta
Profil *
Chamurappi
josefx26x Zasláno: 11.11.2005 10:41:54
Ja myslim, ze presne reaguji na dotaz, cim nahradit ramy.

Bubák
ja jsem treba pouzil pruhlednost ramu jen 1x a melo to velke problemy pri presunu v IE nebo FF. A v Opere mi transparence nejela vubec. Pouzil jsem toto:
o.innerHTML='<iframe src="'+link0+'chat_fastinfo.php?nick='+nick+'&'+sid+'" width="110" height="200" scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true" background-color="transparent"\/>';
a mozna jeste neco k tomu, to uz nevim.
Bubák
Profil
peta
Chamurappi má připomínku k radě č. 1.
K radě č. 2, kde odpovídáš na otázku tazatele, nemá žádnou připomínku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0