Autor Zpráva
Joan
Profil
Přeji fajn den a prosím o názor odborníků na problematiku klikací mapy. Na této adrese je nahoře klikací mapka obsahující brněnské městské části. Klikací mapa ukazuje správně kromě tří oblastí: po kliknutí na modré oblasti Žebětín, Židenice anebo Žabovřesky se stránka odroluje málo (navíc totožně pro všechny tři oblasti) a tudíž ukazuje zmatečně. Považovala jsem to za chybu v kódu, ale administrátor webu mi odpověděl, že tyto oblasti jsou na konci stránky a tudíž se s tím nedá nic dělat (jak FF, tak IE8, co vím).
Mě zajímá, zda má pravdu.
Moc děkuji za odpověď.
LosFilipos
Profil
Joan:
Mě zajímá, zda má pravdu.
Má... Už jenom z pohledu na scrollbar je to patrné. Stránka je odrolována na samotný konec, dál už to prostě nejde a nepůjde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joana:
tudíž se s tím nedá nic dělat
Může protáhnout stránku, zařídit, aby pod ní bylo místo, aby šlo dorolovat níž.
Nebo by mohl nějak zvýrazňovat, na co je kotva namířená (podobně, jako se zvýrazňuje zakotvený příspěvek zde na diskusi).
Oba zásahy jsou ale spíš takový bonus… nadstandard oproti běžnému chování kotev.
Joan
Profil
Chamurappi:
Moc děkuji! Napadlo mě, zda není možné u těchto tří oblastí "protáhnout" stránku pomocí podmínky, ale chtít po nich nadstandard v případě, že stránky ještě zhusta používají tabulky, by byla nejspíš pošetilost, že.
Hezký den.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0