Autor Zpráva
TLCS
Profil
Zdrawim všechny!!!
Potřebuju poradit. Chci obejít VALUE v tlačítku SUBMIT! Do value dám jednoduchý text jako "odkaz" a do něčeho jinýho zadám zobrazovanej text ve tlačítku...nevíte někdo, jak na to?
PerToon
Profil
<input type="submit" value="odkaz">
TLCS
Profil
To PerToon:
Aha
Špatně jste to pochopil...
mám nějakej kus php (záložku ?page=sorry) a chci, aby v tlačítku bylo napsaný Omluvy a nechci tam srát do tlačítka obrázek. Ale ve VALUE musím mít "sorry" (NAME je "page"), aby to šlo správně na to "?page=sorry". A já nevím, jak tam nasrat to "Omluvy" a přitom nepoškodit odkaz, ale chci se vyhnout tomu, že bych tam měl dát místo SUBMIt nějaký IMAGE, protože bych se musel dělat s obrázkem, což se mi nechce.
Lukáš M
Profil
TLCS
ne, do value dáte vždycky text, který je na tlačítku. to vyplývá ze specifikace.
TLCS
Profil
do value dáte vždycky text, který je na tlačítku. to vyplývá ze specifikace.
No, a jak tam mám jako napsat, na co to má "odkazovat", aniž bych to udělal přes IMAGE? To je totiž jediný řešení, co znám!
Chamurappi
Profil
Reaguji na TLCS:
<form>
<input type="hidden" name="page" value="sorry"> <!-- tento input nebude vidět -->
<input type="submit" value="odkaz"> <!-- a tento input se neprojeví v adrese -->
</form>

Reaguji na Lukáše M:
to vyplývá ze specifikace
Proč se pořád tak oháníš specifikacemi? Mohl bys mi odcitovat tu pasáž ze specifikace, kde se říká, že v odesílacím tlačítku je vepsán obsah atributu value? Vsadím Timyho nohu (kterou jsem tady vyhrál), že nemohl, neb tam nic takového není.
TLCS
Profil
<form>
<input type="hidden" name="page" value="sorry"> <!-- tenhle input nebude vidět -->
<input type="submit" value="odkaz"> <!-- a tenhle se neprojeví v adrese -->
</form>

Jé, mockrát díky, to mě nenapadlo...sice tam budu muset přidat pár <form>, ale to neva...fakticky díky
Lukáš M
Profil
Chamurappi
ok, ok :) omlouvám se za nepřesnosti - studiu teorie, specifikací a "norem" i norem se věnuju minimálně. takže vám věřím, že to nikde ve specifikaci není. nicméně ve všech majoritních prohlížečích (neberte mě za slovo) to tak je, a proto to (uznávám, že mylně) beru jako normu.

ps: o žádné orgány se s vámi sázet nehodlám :)
hans
Profil *
je ještě jiná možnost, řešil jsem to v případě vícejazyčného webu distribuovaného pro uživatele kde předem nevíš co tam kdo prskne

vlastní text na tlačítku je v proměnné $lang['sorry']="Libovolný text" (pole textů pro příslušný jazyk)
je mi zcela fuk co si tam uživatel potom napíše "Sorry vole Error" nebo "Omluva"
<input type=submit value=$lang['sorry'] />

tuto hodnotu má value tlačítka a až v odkazované stránce to testuji

if($POST_['name'] && ==$lang['sorry']):
...odkaz na funkci, či stránku s omluvou ...
endif;

je to celé vytržené z kontextu dalších opičáren ale princip je snad jasný :-)
hans
Profil *
jéžiši to jsem to zprasil, dělal jsem tam nějaké úpravy a zjednodušení a takhle to dopadlo takže ještě jednou zjednodušeně

<input type=submit name=page value=$lang['sorry'] />

a v odkazované stránce pak

if($POST_['page']==$lang['sorry']):
...odkaz na funkci, či stránku s omluvou ...
endif;
TLCS
Profil
To hans:
No, ehh...já to potřebuju spíš tak, aby tam ty tlačítka nechtěly proměnný, to by pak fungovalo ZLE
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0