Autor Zpráva
Tonny
Profil *
Ahoj,
téma zní nejspíš jednoduše, ale já mám bohužel trošku náročnější problém a nenapadlo mě, jak ho vystižněji popsat pár slovy...

Tady je:
potřebuji nastavit divu, který má rozměry 100% na šířku a 85% na výšku a od shora je odsazený o těch 15%, které chybí do sta, obrázek, tak, aby při libovolné velikosti obrazovky stejně "zabíral" celý tento div.
našel jsem si jquery plugin http://nanotux.com/blog/fullscreen/ jenže ten funguje trošku jinak než byhc potřeboval a nevím jak ho upravit k obrazu svému.
Tento plugin nastaví obrázek do pozadí celé stránky a zafixuje ho tam. Já bych potřeboval, aby dělal to stejné, ale jen v rámci mého divu.

Prosím nevíte někdo jak na to, budu rád, když se to objede bez nějakých jquery atp, ale když to bude fungovat, tak klidně i s nimi.
Děky moc za váš čas :)
Tonny
Camo
Profil
Toto pokiaľ viem sa dá riešiť jedine dvoma divmi nad sebou(pozicovaním). Ten spodný by mal samozrejme obsahovať obrázok, ale nie na pozadí, ale ako img tag. Jedine takto zariadiš, aby sa veľkosť obrázku prispôsobila veľkosti okna. Obrázky na pozadí neumožňujú meniť ich veľkosť.
Tonny
Profil *
Jo, to mě taky napadlo, jenže, když pak máš různé velikosti, resp. poměry výšky a šířky u monitorů tak se obrázek, který by byl nastaven na 100% x 100% zdeformuje :(
_es
Profil
Aby sa to nezdeformovalo, nastav len jeden rozmer obrázka, potom by mal pomer strán zostať zachovaný.
Tonny
Profil *
ok
ale to když uělám, tak to zase nebude na celou obrazovku, potřeboval bych aby se stalo to stejné jako dělá ten plugin.
když si kliknete na ten odkaz tak tam je někde proklik na demo, roztáhněte si to do divných rozměrů, třeba to dejte na celou šířku monitoru a dejte si to málo výsoký.
nechápu jak to funguje .. :(
Camo
Profil
No to samozrejme urobí ak mu zadáš obidva rozmery. Ak mu zadáš len jeden napr. height:85% , tak šírka sa dopočíta. A s tým musíš rátať. Takže budeš pri tej tvojej požadovanej výške potrebovať dosť široký obrázok(pre širšie monitory). Už len doriešiť, aby to neprečnievalo, ak to bude širšie pri danej výške a je to.
PS: Ja by som sa tomu riešeniu radšej vyhol ak by to šlo...
_es
Profil
Tonny:
ale to když uělám, tak to zase nebude na celou obrazovku
Tak nastav na 100 % taký rozmer, aby to na celú obrazovku bolo. Alebo vyskúšaj v rôznych prehliadačoch (nevyskúšané) vlastnosti Min-width a Min-height.
Camo
Profil
Tonny:
Ak to chceš tak ako oni, tak si pozri ten ich kód ku tomu demu. Je to dosť jednoduché. Práve som to skúšal u seba a funguje to. Stačí zmeniť src obrázka, a nastaviť tam dva parametre v js premennej.
Samozrejme potrebuješ to ich CSS a ten plugin k jquery.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0