Autor Zpráva
unlucky
Profil
Ahoj, mám soubor, kde všechno je na jednom řádku. Chtěl jsem, aby tato data byla normálně na více řádcích. Otevřel jsem ho ve více programech, ale neúspěšně. Máte nějaký nápad? Jinak se se souborem nedá pracovat
Chro
Profil
Nějaký logický oddělovací řetězec nahradit logickým oddělovacím řetězcem\n?
unlucky
Profil
je jich tam nekolik, mezi ne patri i napriklad hvezdicka ci minus, kde muze byt i normalne v textu. Pres toto asi ne
Tori
Profil
Má to nějaký standardní formát (např. CSV)? Anebo můžete kdyžtak dát ukázku, kde bude některý z těch spec.znaků jak uvnitř textu, tak ve funkci oddělovače? Třeba tam bude nějaká pravidelnost (pro reguláry).
peta
Profil
mám soubor - ale my nemame, takze cely problem se pro nas stava jen fikci a odpoved je jen fikce, ktera nemusi ve skutecnosti fungovat
"Chtěl jsem, aby tato data byla normálně na více řádcích. " - takze mas pristup ke generatoru souboru a udelal jsi ho spatne, ze to nedava na vic radku. To je dost smutne.
"Otevřel jsem ho ve více programech, ale neúspěšně." - co jsi ocekaval, ze ty programy udelaji? Pridaji zalomeni radku sami od sebe na mista podle telepaticke myslenky z tve hlavy? Pises, ze tam tech oddelovacu je vic, takze, podle ceho se maji rozhodnout?

"
Nějaký logický oddělovací řetězec nahradit logickým oddělovacím řetězcem\n?
je jich tam nekolik, mezi ne patri i napriklad hvezdicka ci minus, kde muze byt i normalne v textu. Pres toto asi ne
"
Ten program, co udelal export dokaze ten soubor spravne otevrit bez chyb? Pokud ano, pak je ten soubor napsan tak, aby mel logicky oddelovac konce radku, ktery muze jit nahradit, jak pise Chro.
Treba u formatu csv plati zhruba tato pravidla:
- oddelovac sloupcu ","
- oddelovac radku "\n"
- pokud se oddelovac vyskytuje ve sloupci, musi byt sloupec ohranicen uvozovkami "..."
- pokud je ve sloupci uvozovka, musi byt opatrena opacnym lomitkem \"
- pokud je ve sloupci opacne lomitko, musi byt opatreno opacnym lomitkem \\
- pokud sloupec zacina uvozovkami, musi mit vyresene uvozovky, lomitka a oddelovace
http://cs.wikipedia.org/wiki/CSV
Tvuj format ma nejspis podobna pravidla csv, ale pouziva jine znaky. Nejlepe by tedy bylo ho otevirat csv prevadecem, kde muzes zadat prislusne znaky. On by si me pak sam hlidat uvozovky u sloupcu.
Pokud to je ale jiny format, tak musis znat algoritmus pro cteni a zapis.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0