Autor Zpráva
krystofx
Profil
Zdravím.
Potřebuji udělat toto:
Mám formulář kde člověk vyplní dvě pole a odešle ho to na další stránku.
A na té další stránce je select pole.
A já potřebuji aby se mi v tom poli automaticky vybrala hodnota jako "selected", v závislosti na tom co bylo zadáno do z jednoho poleí v předchozím formuláři.

Čili dostat obsah onoho pole z předchozí stránky.
A porovnat se seznamem, např.
Alik, Rudolf = 1
Pavel, Ostruzina, Kabelka = 2
Robot, Kviti = 3

To cislo by odkazovalo na konkretni option polozku v selektu a takto by byla zvolena jako z "selected".

Cili nekdo napise do formulare Alik, a na druhe strance mu to v selektu prednabidne treba Blablabla, protoze tenhle option ma option value 1. Kdyby napsal Robot, nabidne mu to treba Blebleble protoze je to value 3.

Dik moc za rady. Hadam ze to reseni je trivialni ale pro me ne :)
aDAm
Profil
Vytažení dat z toho formu z POSTu či GETu podle toho jak se zpracovává a pak už jen logika if podmínka then selected
krystofx
Profil
mohl by to prosim nejaky zkuseny programator ve volne chvilce doplnit
<form method="post" action="strana2.php">
Pole: <input name="pole">
<input type="submit">
</form>

strana2.php
$pole = $_POST['pole'];
<form method="post" action="strana3">

<select>
<option value="1">Zvíře</option>
<option value="2">Robot</option>
<option value="3">Chemický prvek</option>
</select>
 
<input type="submit">
</form>
proste IF pole =
"Prase divoké" "Politik" "Vlk obecný" pak nastavit selected="selected" u 1 (Zvíře)
"Bender", "WS 200" selected pro polozku 2 (Robot)
"Helium 2", "Cín 50" selected pro polozku 3 (Chemický prvek)

dík moc, já su na tyhle věci levý
Micruss
Profil
Jestli to dobře chápu tak uživatel napíše třeba do prvního formuláře to slovo "Robot" a v dalším formuláři mu to hodí vyselectovanej input
takže
if($pole=='Robot') { echo'<option value="2" selected="selected">Robot</option>'; } else { echo'<option value="2">Robot</option>'; }

--- edit
kdyby to bylo poslední co si napsal stim "Prase Divoké".. apod tak by to mohlo vypadat nějak takhle
<?php
$zvire = array('Prase Divoké', 'Politik', 'Vlk Obecný');
$robot = array('Bender', 'WS 200');
$chemie = array('Helium 2', 'Cín 50');

// zvire
if(in_array($pole, $zvire)) { echo'<option value="1" selected="selected">Zvíře</option>'; } else { echo'<option value="1">Zvíře</option>'; }
// Robot
if(in_array($pole, $robot)) { echo'<option value="2" selected="selected">Robot</option>'; } else { echo'<option value="2">Robot</option>'; }
// Chemicky prvek
if(in_array($pole, $chemie)) { echo'<option value="3" selected="selected">Chemický Prvek</option>'; } else { echo'<option value="3">Chemický prvek</option>'; }
krystofx
Profil
Jo to druhé co sem připsal :)
Thanks a milion!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0