Autor Zpráva
Marschmallow
Profil *
Například:
Seznam.cz má na své kartě logo, stejný příklad: toto logo má i youtube, jakpsatweb.cz.
Jak mám na toto místo vložit jiné své logo?
ZDE JE NA OBRÁZKU, TO CO JÁ POTŘEBUJI: www.abcbraniktj.cz/vlozit_logo.dib

Předem, moc,moc, moc děkuji,
Marschmallow
Michal Maršálek
Profil
Jmenuje se to favicon. Stačí do rootu webu (hlavní složky) umístit soubor "favicon.ico" a ten bude automaticky použit, a nebo do hlavičky stránky přidat:
<link rel="shortcut icon" href="adresa-tvoji-ikony.ico">
margin
Profil *
Jak zobrazit do title obrázek?
Marschmallow
Profil *
Michal Maršálek:
Tak tenhle způsob mi nefungue, můžete to někdo napsat trochu podrobněji ?...

Děkuji
Marschmallow
Milkys
Profil
Marschmallow:
není co na tom psát podrobněji Michal Maršálek to napsal celé. Mohu potvrdit, že někdy se favicon zobrazí až po chvíli, ale pak už je tam pořád. Já to mám takto:
<link href="/favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon" />
Pokud ani toto nebude fungovat tak je chyba pravděpodobně v cestě k souboru.
Nutné je ho dát do rootu.
Trejpa
Profil
Marschmallow:
Který bod mého návodu ti nejde?
Michal Maršálek
Profil
Milkys:
Do rootu je ho nutné dát, pokud ho nelinkuješ, jinak může být kdekoli. Neříkám, že to nevíš, jen aby to Marschmallow špatně nepochopil.
Marschmallow
Profil *
Mně se to tam prostě nezobrazuje :-(
margin
Profil *
Musíš pro to udělat víc, než psát nicneříkající věty se smutnými smajlíky.
roberta
Profil
Marschmallow:
napíš do diskusie odkaz na problémovú stránku. hádam niekto zistí príčinu nezobrazovania favicon
quatzael
Profil
Marschmallow:
1. musíš to mít v hlavičce: tedy uvnitř <head></head>
2. obrázek by měl mít koncovku .ico
3. měl by mít správnou velikost

tady si ho můžeš vytvořit: www.favicon.cc

a někdy je opravdu třeba několikrát zavřít a otevřít prohlížeč než se to načte..
Anonymní
Profil *
Podotknu, že občas ani vypnutí a zapnutí prohlížeče nestačí. Pokud jsi postupoval u všech bodů správně, tak ještě zkus v dotyčném prohlížeči vymazat historii včetně cookies, cache atd.. Nebo můžeš zkusit jinej prohlížeč, ze kterého se web ještě nenačítal..
Trejpa
Profil
Marschmallow:
Neodpověděl jsi. Tady je šest bodů, které musíš splnit a bude ti to fungovat. Máš s nějakým bodem problém? Jestli to po splnění uvedeného nefunguje, tak sem dej odkaz a přijdeme na to. Z konstatování, že se ti to nezobrazuje, opravdu příčinu nevyvěštíme.

quatzael:
1. Jak bylo uvedeno výše, nemusí to tam mít vůbec.
2. Hlavně musí mít formát ikony, přejmenování přípony jiného typu obrázku ve všech prohlížečích nefunguje.
3. Prohlížeče zvládnou hodně, ale jinak souhlasím. Formát ikon umožňuje sloučit několik velikostí a barevných hloubek do jednoho souboru a prohlížeč si sám vybere vhodný; do ouška záložky používá obvykle velikost 16 × 16 bodů a tuto velikost bych doporučil obecně používat.
Marschmallow
Profil *
Už jsem na to přišel !
Já mám obrázek typu .JPEG. Ale nevím jak ho změnit na typ .ICO?
Poradí mi někdo ?

Díky
Marschmallow
Kaminko
Profil
Skús si ten obrázok v nejakom Grafickom editory uložiť ako .png a použí toto <link rel="icon" type="image/png" href="http://example.com/image.png" />
Trejpa
Profil
Marschmallow:
Ale nevím jak ho změnit na typ .ICO?
Použij třeba IrfanView.
Marschmallow
Profil *
quatzael:

Již jsem si stáhl soubor s koncovkou.ico, ale stejně se mi to nezobrazuje (ani po 12 zapnutí prohlížeče), po vymazání historie a cookie i v otevřeném jiném prohlížeči. Stejně se mi to tam nezobrazuje.
A vše dělám dle Vašich kroků a i jsem si to kontroloval.
OPRAVDU DIVNÉ.

Marschmallow


MOCKRÁT, MOCKRÁT, MOCKRÁT, MOCKRÁT děkuji, již se mi to podařilo!
JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!

Marschmallow
margin
Profil *
Tak dej odkaz na web. Na webu [#1], pokud je to tvůj web, soubor favicon.ico v kořenu webu není.


Marschmallow:
již se mi to podařilo!

Tož gratuliji!
Marschmallow
Profil *
Odkaz na web: abcbraniktj.cz
margin
Profil *
Marschmallow:
Odkaz na web
A co s ním? Koukám, že kód pro zobrazení favicony na stránce nemáš, ale máš v rootu webu soubor favicon.ico, což bohatě postačuje. Zkontroloval jsem, že www.abcbraniktj.cz/favicon.ico je korektní ICO soubor.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0