Autor Zpráva
manzes
Profil
Prosím, dal by se vytvořit script aby se zadaly do formuláře GPS souřadnice a aby se brala tolerance dejme tomu 10m okruh i kolem?
Nechce aby mi někdo napsal rovnou script ale jen jestli to lze a jen mě trochu navedl. Děkuji za každou radu
martin1312
Profil
Pozri Google maps API, tam som niečo také zahliadol. Aj keď neviem, čo sa s tým okruhom má urobiť. Lepšie popíš, čo chceš dosiahnuť.
manzes
Profil
martin1312:
Myšlenka je taková dejme tomu že zadám GPS souřadnice baráku a chci aby tam byla tolerance 10m dokola toho baráku tak abych nevypisoval souřadnice ručně tak jestli by šel udělat skript který by to udělal za mě. ( zadaná souřadnice a dokola 10m kruh a všechny souřadnice aby byli vrámci té jedné)
Joker
Profil
manzes:
Tak zjevná cesta je vypočítat vzdálenost mezi souřadnicemi, akorát oproti jednoduchému řešení přes Pythagorovu větu pro souřadnice v rovině mají souřadnice na zeměkouli tu komplikaci, že 1° zeměpisné délky je různá vzdálenost v závislosti na zeměpisné šířce (blízko pólu třeba pár centimetrů, na rovníku přes 110 km).
Takže vzorec pro výpočet vzdálenosti pak vypadá takhle.

Ale když se spokojíme s nižší přesností a omezíme na nějaký pás zeměpisné šířky, šlo by to aproximovat i jednodušeji.
Třeba v rámci ČR by šlo říct, že v okolí jsou body, kde rozdíl zeměpisné šířky je menší než 0,00009 a zeměpisné délky menší než 0,00014. To okruh nahradí (přibližně) čtvercem, akorát samozřejmě v diagonálním směru to vezme i vzdálenost cca 14 metrů .
Případně to jde ještě zjednodušit a říct, že v okolí jsou body, u kterých se ani jedna souřadnice neliší o víc než 0,0001. To vezme 10 metrů ve směru sever-jih a 7 ve směru východ-západ. Čili „v okolí“ budou všechny body do 7 metrů, žádné nad 13 metrů, u bodů ve vzdálenosti 7-13 metrů bude záležet na směru.
Kajman
Profil
manzes:

Mrkněte na
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/spatial-extensions.html

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0