Autor Zpráva
Welton123
Profil
Zdravím, chci se zeptat, jak by šlo udělat to, abych já do nějakého souboru vepsal určitý kod např. 78s56a a ten když by někdo jiný vložil do určitého pole na webu, klikl na odeslat tak už by ho nikdo jiný použít nemohl. Předem děkuji za rady
Joker
Profil
Například kód pro aktivaci uživatelského účtu se dá uložit k záznamu o tom uživateli.
To by šlo použít i v jiných případech, kdy je kód pevně svázaný s nějakou položkou v databázi.

Jinak to jde přes databázovou tabulku, kde bude kód a příznak, jestli už byl použitý.
Aplikace vygeneruje nový kód a uloží ho do tabulky (musí zajistit, aby nebyl stejný jako nějaký dřívější). Když někdo ten kód zkusí využít, zkontroluje se, jestli v tabulce je takový kód, který nemá nastavený ten příznak. Když není, vypíše se návštěvníkovi nějaká hláška (nebo něco), když je, provede se daná operace a kódu se nastaví příznak.

Pro určité situace se hodí varianta, kdy kódy jsou vygenerované předem a aplikace jen čerpá z té vygenerované řady. Pak by to vypadalo podobně, jen místo příznaku by byly tři stavy, dejme tomu „Volný“, „Aktivní“ a „Použitý“.
Když by bylo potřeba vzít nový kód, aplikace by vybrala jeden záznam ve stavu „Volný“, vzala kód a nastavila mu „Aktivní“.
Při využití kódu by se pak ověřovalo, jestli v tabulce je takový kód se stavem „Aktivní“ a následně by se mu nastavil stav „Použitý“.
Welton123
Profil
Díky moc. To s tou DB mě nenapadlo. Jdu na to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0