Autor Zpráva
zoldak21
Profil
Zdravím,

nevíte prosím někdo, jak jednoduše zálohovat FB chat? Případně, jak nechat načíst celý FB chat (ne jen ty kousky, které to vždy načte, když zaroluji nahoru a dám načíst starší zprávy)? Vím, že by to takto šlo, načíst celý chat, ale při tom počtu zpráv je to trochu nereálné (když mám načtených cca 10 000, už to načítá neskutečně pomalu). Zkusil jsem i zálohování celého profilu přímo od FB, ale tam ty zprávy tak nejsou celé.

Díky za rady
aDAm
Profil
Třeba takto? http://www.makeuseof.com/tag/save-complete-facebook-chat-history/
preca1
Profil
Zdravim,
další možnost je si v nastavení stáhnout všechna data, která o tobě FB má. Bohužel s tim stáhneš i obrázky, statusy a věci okolo.
Joker
Profil
zoldak21:
Asi nejjednodušší je na FB chat používat normálně „kecálka“ v počítači. Mělo by fungovat všechno co umí Jabber protokol, takže víceméně všechny rozšířené aplikace (prý FB chat umí třeba i oficiální ICQ klient, ale ten jsem nepoužil už roky). Pak je historie uložená normálně v počítači a zálohování je triviální.

Ale pochopitelně to funguje až od chvíle, kdy začnete používat tu IM aplikaci.
zoldak21
Profil
aDAm - díky, zkusil jsem, ale nějak mi to neběží, no ještě budu zkoušet, jen nevím, jeslti je to přesně to, co hledám (chci i historii, ne jen nové konverzace)
preca1 - tuto možnost jsem včera zkoušel, bohužel to ani tak nestáhlo všechny zprávy, které v historii mám
Joker - ano, toto jsem zvažoval, no je tam právě ten problém, že potřebuji hlavně staré konverzace, zkoušel jsem ten postup, že jsem postupně načítal starší zprávy konverzace a poté chtěl uložit celou stránku. Bohužel mé tři největší konverzace (97 000 ; 46 000 a 45 000) by zabraly dost času. U té první jsem se dostal na 87 000 a poté jedno načtení těch cca 50 až 100 starších zpráv trvá neskutečně dlouho

ale děkuji všem za rady, když by měl ještě někdo nějaký nápad, budu rád
preca1
Profil
Ještě by sis moh napsat prográmek, kterej by ti to automaticky stáhnul. Když si otevřeš nějakej debugger a v chatu budeš scrollovat nahoru, uvidíš, jaká URL a s jakejma parametrama se volá.
Vypadá zhruba takhle
https://www.facebook.com/ajax/mercury/thread_info.php?__a=1&__dyn=7n8aD5z5CF-&__req=7&__user=100000012226060&client=mercury&fb_dtsg=AQDaWjnt&messages[user_ids][100004232782785][limit]=10&messages[user_ids][100000233782785][offset]=0&phstamp=16581689782106110116215&threads[user_ids][0]=100000239784785
a nechce se mi zkoumat, co každej jeden parametr znamená, ale sou tam parametry určující diskutující a kolik zpráv se má stáhnout.
A možná by se na to dalo použít FB API.
zoldak21
Profil
preca1: mohu poprosit o nějaká doporučení, jaký debugger použít a případně lehký návod, v tomto nejsem zrovna odborník, díky :)
preca1
Profil
Pro FF existuje FireBug, v Chrom(i)u a Safari už je myslim něco nainstalovanýho a otevírá se to pomocí F12, stejně tak ten FireBug.
Pak si tam najdeš záložku Net nebo tak něco a tam už sleduješ jednotlivý požadavky, který prohlížeč posílá a různý informace k nim.

A špatně sem to pojmenoval, spíš se tomu řiká vývojářská konzole.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0