Autor Zpráva
Mája
Profil
Ahoj, chci se zeptat, jak se dá nastavit omezení počtu dotazů z IP adresy. Například jako ochrana, proti některým robotům, nebo možná i lidem.
ShiraNai7
Profil
Záleží co myslíš "počtem dotazů". Provedení nějaké akce nebo jen samotné načtení stránky?
Mája
Profil
Myslím načtení stránky.
Amunak
Profil
Tohle by asi bylo nejlepší řešit přímo na úrovni serveru (nějaký chytrý firewall). Případně takhle vyřadit jen konkrétní požadavky (hledání a jiné podobné náročné operace). Pokud se jinak stránka načítá rychle, je už jedno, jestli server odpoví nějakou chybou nebo jestli pošle regulérní stránku.
aDAm
Profil
Ochrana proti DDos? ;) No podle toho jak to má chránit, třeba primitivně pomocí JS, ukládat hity daného člověka a poku je překročí tak třeba nějakou error hlášku a nebo si to logovat někam na server přímo db/soubor a pokud překročí tak zase error.
Mája
Profil
Mám tam IP, která je každý den jiná, načte za den třeba 2000x stránku, chodí mi na jeden web už od samého začátku spuštění, kdy jsem na webu ještě v podstatě nic neměla a i tak stránku načítala 2000x. Už tehdy mi to bylo divné, ptala se na jednom fóru a někdo mi poradil, at to tak nechám, že se alespoň server připraví na zátěž. Jsem zatím na hostingu a dost to vytěžuje a pak to také zkresluje například v Google analytik výsledky, které bych ráda znala. Možná se tam zasekávají nějací roboti, nevím. Ze začátku jsem to neřešila, ale jak se návštěvnost zvětšuje, tak už to nedělá moc dobrotu.

Potřebovala bych nějaký script, který by po určitém počtu načtení stránky tu IP odpojil. Ale netuším, jak na to. IP zablokovat nemá smysl, vzhledem k tomu, že je pokaždé jiná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0