Autor Zpráva
tany
Profil *
Ahoj,
píšu si teď pro projekty správce galerií. Jedná se o js aplikaci s podporou API. Jak jsem již psal v předchozí větě, tak frontend komunikuje s backendem pomocí API, aby byla aplikace přenositelná.

Proč sem píšu: Jde mi o to postavit tu aplikaci tak, aby se s ním budoucím uživatelům dělalo pěkně, nějaká použitelnost pro laiky se mě vymýšlí špatně (za plnohodnotnou administraci pro web považuju osobně phpmyadmin).

Cílem je tak nějak udělat jednoduchou správu galerie, která by měla být minimalistická s podporou pluginů.
Momentálně to umí:
1) Multiupload fotografií (FileReader API)
2) Automatický resize na klientu (Canvas) - aby tam šli rvát přímo fotky z 150mpix kompaktu :).
3) Řazení, Mazání, Generování náhledů
4) Vkládání textů - název a popisek v jazycích, které jsou nastaveny v administraci
5) Rotace obrázku (po 90°)

První otázka, co mě zajímá, je: Co tam ještě chybí pro normální použití?

Druhou otázku zatím odložím, nemám ještě funkční demo, ta bude na přehlednost UI.
Sir Tom
Profil
tany:
Také ahoj,

Co tam ještě chybí pro normální použití?
Těžko říct... Děláš tento projekt pro někoho? Dal ti přesné požadavky, co by to mělo splňovat? Pokud ne, tak se koukni na konkurenční galerie, projdi si jejich funkce a uvidíš. Mně by se tam třeba líbila možnost sdílení. Sepiš si diagram funkcí a uvidíš...

Samozřejmě dělej tento projekt tak, aby v budoucnu byl modifikovatelný.
tany
Profil *
[#2] Sir Tom
No dělám to pro sebe, zadáním je lepší prodejnost mých služeb, začal jsem tím, co jsi napsal. Tam je problém, že tam jsou dvě klasické situace:

1) Obří bastl, který umí věci, jež 95 procent uživatelů, správců nebude používat (třeba phoca pro joomlu)
2) Nedodělaný pokus, který umí nějaké věci, kro těch, co je potřeba. Nebo má spoustu chyb.

Se sociálními sítěmi počítám, o zobrazování jsem zatím nepsal, ale jde mi zatím o dva základní kameny:

1) Klasická galerka v obsahu (seznam fotek pro ligthbox a další scripty)
2) Odloučená galerie, jak ji má třeba root.cz - např: http://www.root.cz/galerie/historie-ubuntu-v-obrazech/
Sir Tom
Profil
tany:
Tak vzhledem k tomu, že víš, co je obří bastl (a patrně co je pěkné) konkurence, tak ti stačí si vzít z té konkurence ty dobré věci.

Základem správy fotek je asi toto:

Pro admina
- vložení (create) fotografie (uvědomit si jaká data budu o fotografii uchovávat)
- editace (update) fotografie
- smazání (delete) fotografie
- funkce Create, Update, Delete ( = CUD) budou i pro kategorie fotek, pokud tam budou

Pro uživatele
- procházení fotek (říct si: jak? podle kategorií? podle nějakých sérií?)
- zobrazení fotek (jak? v kolekci? v seznamu? podle čeho řazené?)
- vyhledávání fotek (jak? přes hledací políčko?, podle tagů?)
- zobrazení detailu fotografie (jak? vyskakovací okno?, lightbox?, extra stránka?)
- komentáře k fotkám (ano/ne?)
- hodnocení fotek (ano/ne?)
- sdílení fotek (jak? kam?)
- ...

Zkus si vymyslet další podobné otázky - jelikož je to tvůj projekt, tak je těžké vědět, co s ním vůbec chceš dělat. Je zbytečné tam nyní dělat něco, co nakonec nebudeš potřebovat. Mnohem lepší je říct: Potřebuji to a to - a pouze to a to naprogramuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0