Autor Zpráva
Zdeny
Profil
Zdravím,
pro kamaráda jsem vytvořil nový web, stávající má šablonu od webnode. Teď jsem poprvé nakoukl do administrace webnode a jeho faq, dá se nějak převést jeho stávající doména, respektive jak nejefektivněji? (webnode má ještě na 7 měsíců zaplaceno). Zřízení nového hostingu je samozřejmostí, ale chce samozřejmě zachovat svoji současnou doménu. Zřízení webu u webnode je automaticky s doménou prvního řádu? Když koukám do administrace je tam primární doména neco.cz a doména neco.webnode.cz. Dá se tedy doména oddělit od webnode? Jsem zvyklý, že doména a hosting je zvlášť, tady je to do kupy, jsem z toho trochu zmatený, tak prosím o radu.

Mnohokrát děkuji
margin
Profil *
Zdeny:
Zřízení webu u webnode je automaticky s doménou prvního řádu?
No tak, doménu prvního řádu, jinak též TLD, z anglického Top Level Domain) není jednoduché získat.

Za webnode je možné mít zdarma doménu třetího řádu, nebo provozovat zaregistrovanou doménu druhého řádu. Nevím, za co kamarád zaplatil, zda za registraci domény druhého řádu, nebo za doplňkové služby, případně za obojí.
Zdeny
Profil
margin:
doménu prvního řádu
omlouvám se, samozřejmě jsem měl namysli doménu druhého řádu.

Teď jsem ještě našel e-mail co mu poslali po zaplacení z webnode:

Prodloužení registrace neco.cz, 1 rok 499Kč.
Prodloužení registrace Vaší domény "neco.cz" bylo úspěšně dokončeno.

Když koukám na nic.cz, tak administrativní kontakt je webnode.

Předpokládám tedy, že doména bude provázaná se službami webnode, zrušením účtu u webnode podle mě zanikne i doména.
MyShare
Profil
Zdravím a u koho to chce tvoj kamarát hosťovať?

Ja som nedávno riešil jednu pizzerku oni mali tiež web na webnode...

Moje riešenie:
cez Websupport...
Objednávka Transfer domény + unlimited hosting
Zaslal som im uhradenú faktúru z webnode a oni sa postarali o všetko cca 4dni som fungoval naplno

Takže musíš žiadať transfer domény

Zdeny:
Když koukám na nic.cz, tak administrativní kontakt je webnode.
Áno lebo on je registrátor danej domény čiže vlastník ty používateľ

Předpokládám tedy, že doména bude provázaná se službami webnode, zrušením účtu u webnode podle mě zanikne i doména.
Áno a pokiaľ viem tak 1rok nebude voľná nakoľko je obsadená a uhradená :)

Ale napíš novému registrátorovi a pýtaj sa na transfer domény neco.cz z webnode

dúfam, že trochu som pomohol :)
Zdeny
Profil
Jaký hosting zvolím bude na mě, ale nejlepší zkušenosti mám s wedos a hosting90.

Ano, převod domény to bude ono. Kolikrát sem na to koukal, když sem ověřoval dostupnost domény, ale teď mě to vůbec nenapadlo. Moc díky MyShare za popostrčení, měl jsem se nad tím víc zamyslet :)

Koukám, že u hosting90 jde rovnou objednat převod.

MyShare:
Zaslal som im uhradenú faktúru z webnode a oni sa postarali o všetko cca 4dni som fungoval naplno
Ještě jeden dotaz bych přece jenom měl, když si jim toto poslal, tak předpokládám, že si tím ověřili, že jsi vlastník/provozovatel, ale platba za doménu se musí provést znova, že?
Díky za odpověď.
MyShare
Profil
Zdeny:
Moc díky MyShare za popostrčení
Rado sa stalo

Koukám, že u hosting90 jde rovnou objednat převod.
Teraz je to už samozrejmosť :)

Ještě jeden dotaz bych přece jenom měl, když si jim toto poslal, tak předpokládám, že si tím ověřili, že jsi vlastník/provozovatel, ale platba za doménu se musí provést znova, že?
Áno to oni musia či všetko sedí ináč by si každý kradol domény medzi sebou :) nie či som vlastník/prevádzkovateľ ale či som ten čo doménu objednával teda nie ja ale ten čo ju tam mal registrovanú. Taktiež sme platili u nového ale s 50% zľavou :)


Zdeny:
Toto by ti malo pomôcť
Zmena registrátora domény
Kód pro přenos domény

V jednoduchosti stačí im napísať cez email ktorý je registrovaný na webnode a tam ti už podrobnejšie poradia :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0