Autor Zpráva
z3ntiva
Profil *
Zdravím, mám takový problém/dotaz.
Chtěl bych na svých stránkách použít sw zvaný Cufón replacement. Dělá to něco v tom smyslu, že to nahradí font nějakým fontem, které css nemá předdefinováné, nebo něco takového.. prostě se používá k exotickým fontum na webu. Nevíte někdo náhodou, jak s daným programem zacházet, nemáte nejaký tutoriál jak na to? Předem mohu říct, že vím, jaké písmo přesně chci použít, takže s detekcí by problém být nebyl...
margin
Profil *
Cufón - nahrazování fontů na webu
Cufón se hodí jen na krátké texty, typicky nadpisy.

Mám ta to, že v současné době je výhodnější použít @font-face, k převodu písem doporučuji Webfont Generator.
Pokud se rozhodneš pro Webfont Generator, koukni na http://teststranek.kvalitne.cz/font1/#tipy
z3ntiva
Profil *
Tak jsem to prozkoumal, a hledám tedy duvod, proč se mi žádný font nemění. Cufon použít musím, byla to podmínka v zadání :). Nemohl by někdo poradit, proč to nejde? :( Díky moc :)
http://www.tomasgazur.cz/xhtml/


tak, na něco jsem přišel a už i něco funguje, ale bohužel, najednou se mi kvuli tomu rozhazela pulka webu..


(viz aktualizovaný web)
MyShare
Profil
Podľa mňa si sa neriadil tým čo ti zaslal margin pretože ak som správne pochopil :) máš definovať v js na ktorý Tag sa to má viazať
toto pridaj medzi <head></head>

<script type="text/javascript">
Cufon.replace('h1', { fontFamily: 'Aller 700' });
Cufon.replace('h2', { fontFamily: 'Aller 400' });
</script>
a samozrejme pridaj pred </body> toto <script type="text/javascript"> Cufon.now(); </script> nakoľko to potlačí chaos v IE
margin
Profil *
z3ntiva:
Cufon použít musím, byla to podmínka v zadání
To je divné zadání, chápal upřednostnit Cufón bych ho v době, kdy @font-face měl menší podporu v prohlížečích, ale už delší dobu se upřednostňuje @font-face, protože má nyní lepší podporu v prohlížečích a nemá nevýhody Cufónu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0