Autor Zpráva
Slapy
Profil
Dobrý deň, chcel by som spraviť div určitých rozmerov v ktorom by sa nachádzali linky na ďalšie stránky. Podľa toho ako často by sa na linky klikalo tak by sa ich veľkosť bud zväčšovala alebo zmenšovala a zároveň by som chcel aby boli tie najpopulárnejšie čo najbližšie k stredu a naopak tie na ktoré nikto nekliká by boli niekde pri okraji divu. Viem si predstaviť všetko až na to pozicovanie do stredu a na okraj. Vedeli by ste niekto ako to spraviť?
Joker
Profil
Slapy:
Uniká mi souvislost mezi nadpisem vlákna a textem, nebo žádná neexistuje?

K problému, kdyby třeba ty odkazy byly v poli seřazené od nejmenšího počtu kliknutí, šlo by nejdřív vypsat od začátku třeba všechny liché a potom od konce ty zbývající (tj. pole by se vypisovalo tak, že by se začalo od začátku, index zvyšoval o 2 až by se dorazilo na konec a pak zase snižoval o 2 až by se dorazilo zpátky na začátek).
Tím by se docílilo toho, že nejčastěji navštěvované odkazy budou uprostřed výčtu a na obrazovce zhruba uprostřed prvku vertikálně.

Skutečně zařídit, aby střed nejčastěji navštěvovaného odkazu byl na středu kontejneru a ostatní pak byly ve vzdálenosti od středu odpovídající jejich navštěvovanosti, by asi nebylo tak snadné a bylo by potřeba trochu výpočtů v Javascriptu.
Slapy
Profil
Bermudský trojuholník scucáva veci takže sa mi to zdalo dosť podobné s tým že aj ja chcem aby bolo najnavštevovanejšie na stred ;)
Lorin
Profil *
Myslíš něco jako tohle:


Omlouvám se, zapomněl jsem vložit odkaz: http://internet-map.net/
Slapy
Profil
Áno v podstate niečo podobné len samozrejme namiesto kruhov linky ale ja by som chcel aby išli pekne od stredu, že v strede najväčší (najpopulárnejší link) a potom postupne menej populárne až po okraj. Na internet-map.net sú vedľa bodky googlu aj malé bodky to by som ja nechcel ja by som chcel aby boli tie malé len na okraji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0