Autor Zpráva
Kukinac
Profil *
Zdravím,
potřebuji poradit...píšu v PSPadu a včera, když jsem ho otevřel tak zničeho nic mi nefunguje "zobrazení" (F10). Všechno ostatní funguje (myslím) jen to nejde zobrazit...hodí se tam okno s errorem:

application error
Floating point division by zero.

Exception class: EZeroDivide
Exception address: 5BBABBB5
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Stack list, generated 7.5.2013 13:32:25
(0007ABB5) [5BBABBB5]
[004051BB] System.@LStrFromPWCharLen + $1B
[004F6F24] TntForms.GetMessageForNT (Line 777, "TntForms.pas" + 10) + $9
[004A0F1B] Forms.TApplication.ProcessMessage + $83
[004A0F52] Forms.TApplication.HandleMessage + $A
[004A1172] Forms.TApplication.Run + $96
[006F9BFB] PSPad.PSPad (Line 88, "" + 52) + $7
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Program  : C:\Program Files (x86)\PSPad editor\PSPad.exe  4.5.7 (2450)
System   : Windows 7 Home Edition x64, Version: 6.1, Build: 1DB1, Service Pack 1
Processor: Intel, Intel(R) Core(TM) i5 CPU       M 430  @ 2.27GHz, 2260 MHz MMX
Display  : 1366x768 pixels, 32 bpp
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Active Controls Hierarchy:
TWebBrowser ""
TfWWWPrev "fWWWPrev"
----------------------------------------------------------------------------------------------------


vůbec nevím, co s tím...a nemůžu dál pracovat :((
PS: nejsem si jistý jestli to patří a může to být tady v této diskuzi, jestli ne tak se omlouvám...
margin
Profil *
Klasiku jsi zkoušel, restart počítače, přeinstalování PSPadu?
Pracovat bez náhledu se dá (uložit, okno prohlížeče, F5, okno PSPadu), ale zdržuje to.
Kukinac
Profil *
tuhle "klasiku" jsem dělal už 2x... :(
zobrazovat v prohlížeči -to je jasné no ale je to prasárna :((
začíná mě to hrozně štvát...
margin
Profil *
Pokud nepomoha "klasika", tak je na řadě Obnovení systému.
Pokud máš nové pracovní soubory na Ploše, důrazně je doporučuji před spuštěním Obnovením systému zkopírovat/přesunout jinam.

Pokud ani Obnovení systému nepomůže, tak potom obnovit systém ze zálohy, přeinstalace Windows nebo nová instalace Windows. V některých případech je nutná záloha dat (případně i nastavení, uložených mailů...), jinak o ně přijdeš.
Kukinac
Profil *
tvl,....no vím co znamená naformátovat W....ale to jako mám kvůli tomu jednomu programu přeinstalovávat W jo?? Já totiž W přeinstalovával nedávno....
Tož, to mě štve ten program!
1Pupik1989
Profil
Zkus pspad ještě úplně odstranit (i z registru) a nainstalovat znovu. Mě to tedy pomohlo. Tohle totiž nevypadá na chybu windows, jedině že by net framework klekl.
Joker
Profil
Kukinac:
Já bych se teda před přeinstalováním Windows zkusil zeptat na stránkách PSPadu.
MyShare
Profil
Kukinac:
tvl,....no vím co znamená naformátovat W....ale to jako mám kvůli tomu jednomu programu přeinstalovávat W jo?? Já totiž W přeinstalovával nedávno....
Tož, to mě štve ten program!
Zdravím nechcem nejak rýpať ale dlho som robil v PSPad-e a z ničoho nič začalo to isté aj mne už som bol s toľkého preinštalovávania PSPad-u a windowsu na nervi, že som sa obhliadol po inom programe ak ak môžem doporučujem to Sublime Text 2 .
Síce nie je až tak free ako PSPad ale aj bez zakúpenej verzie sa dá prežiť aj keď ti tam občas vyskakuje okno k zakúpeniu ale dáš cancel a pokračuješ je to dosť dobrý programik s veľa funkciami ktoré si môže free dosťahovať priamo v tom programe a ovláda asi všetky programovacie jazyky.

Ak potrebuješ aj tutorial pre orientáciu v ňom doporučujem tento od Yablka v SK :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kukinace:
tak zničeho nic mi nefunguje
Co se změnilo? Věci se většinou nerozbíjejí samovolně.
Internet Explorer ti funguje normálně?


Reaguji na 1Pupika1989:
jedině že by net framework klekl
Chybová hláška nasvědčuje, že je napsaný v Delphi.
Joker
Profil
MyShare:
Jednak to nesouvisí s problémem a jednak -jak už se tu řešilo- Sublime Text 2 není zdarma, jen si ho lze zdarma vyzkoušet. A autoři jsou tak vstřícní, že ho lze zkoušet neomezeně dlouho.
Ale pokud ho používáte pro normální práci, resp. k jinému účelu než vyzkoušení té aplikace, činíte to nelegálně.
MyShare
Profil
Joker:
Zdravím nechcem nejak rýpať
Možno, že Kukinac má na to aby si to zakúpil.

Tož, to mě štve ten program!“ Tak som mu navrhol tento program a spomenul som aj, že nie je až tak free predsa NEBIČUJTE MA ZA TO :)
1Pupik1989
Profil
Chamurappi: Čím tak soudíš? Našel si nějakou podobnost? Já teda delphi už nepamatuji.
Kukinac
Profil *
Chamurappi:
jak jsem psal, včera jsem program otevřel jako vždy jindy. Něco jsem upravil v html a pak jsem se chtěl podívat do náhledu co se mi z té změny vytvořilo...no a najednou na mě vyskočil ten error - jsou tam možnosti (poslat email (asi nějakému správci) s popisem toho erroru, vypnout program, a OK) když dám OK tak se tabulka s errorem vypne ... zobrazí se náhledové okno ale v něm se už nic neukáže.

vím že se nikdy samo nic...ale v technice občas jo :P
IE nepoužívám, ale funguje jak má.

Joker:
Já bych se teda před přeinstalováním Windows zkusil zeptat na stránkách PSPadu.
tento dotaz jsem samozdřejmě napsal hned jako první na jejich forum....doteď tam nikdo nenapsal ani písmenko, tak mě napadlo zeptat se tady.


1Pupik1989:
Zkus pspad ještě úplně odstranit (i z registru) a nainstalovat znovu.
Odstranil...nainstaloval...a stejně ho*no :/
Chamurappi
Profil
Reaguji na 1Pupika1989:
Soudím tak z prefixu T na třídách TApplication a TWebBrowser, z názvu souboru TntForms.pas a z toho, že dělení nulou vyvolává EZeroDivide, nikoliv dotnetí DivideByZeroException.


Reaguji na Kukinace:
včera jsem program otevřel jako vždy jindy
Spíš bys měl přemýšlet, co se změnilo mezi dobou, kdy to naposledy fungovalo, a včerejškem.

doteď tam nikdo nenapsal ani písmenko
Třeba má autor dovolenou. Doporučuji trpělivost. Jestli se nudíš, můžeš mezitím zbičovat MyShara
MyShare
Profil
Chamurappi:
Jestli se nudíš, můžeš mezitím zbičovat MyShara…“ :)
Kukinac
Profil *
Chamurappi:
Spíš bys měl přemýšlet, co se změnilo mezi dobou, kdy to naposledy fungovalo, a včerejškem.
Vím úplně přesně co se změnilo-vůbec nic...poslední 3 týdny se na pc nestalo nic nového...

zkusím teda počkat no :/

MyShare:
Jestli se nudíš, můžeš mezitím zbičovat MyShara…
:D :D :D
peta
Profil
Kukinac: Treba windows update, antivirus update nebo novy virus? Ja treba pspad pouzivam vyhradne jen pro parsovani ciziho kodu. Stranku si zobrazuji normalnim prohlizecem. Obvykle na programovani potrebuji co nejvetsi plochu a tak mi pspad nevyhovuje, ze je v default nastaveni vetsina obrazovky zaplacana a nechce se mi hledat, kde vsude se ktere okenko zhasina :) Far pouzivam na kod.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0