Autor Zpráva
BarcaK.
Profil
Dobrý den.
Potřebovala bych poradit ohledně vkládání textových souborů do webu a možnosti stažení pro ostatní.
Máme za úkol vložit na web odkaz na vlastní práce, aby se daly zobrazit nebo uložit. Mám tedy napsané nějaké práce ve Wordu. Hodila jsem je do stejné složky, jako mám webové obrázky, index.html..atd. Ale nějak nevím, co dál- potřebovala bych, aby stačilo kliknout na rubriku "portfolio" a tam, aby byly.
Víte někdo, jak na to?
Děkuji
MyShare
Profil
Myslíš aby po kliknutí na odkaz boli stiahnuteľné?
BarcaK.
Profil
MyShare:
ano :) a vůbec abych tam měla ty soubory zobrazený. Zatím mám vlastně jen prázdnou rubriku a vytvořený textový soubor v počítači, dál nevím, jak na to:( stahování je hned další problém.
soucekgns
Profil
BarcaK.:
Můžeš do stránky vložit normálně jen odkazy na ty dokumenty (po kliknutí se automaticky stáhnou) nebo použít serverový jazyk (např.: PHP) a automaticky generovat seznam všech souborů ve složce
BarcaK.
Profil
MyShare:

ano :) a vůbec abych tam měla ty soubory zobrazený. Zatím mám vlastně jen prázdnou rubriku a vytvořený textový soubor v počítači, dál nevím, jak na to:( stahování je hned další problém.


MyShare:
ano :) a vůbec abych tam měla ty soubory zobrazený. Zatím mám vlastně jen prázdnou rubriku a vytvořený textový soubor v počítači, dál nevím, jak na to:( stahování je hned další problém.


soucekgns:
No, ještě bych ráda napsala, že se tvorbě webu věnuji asi 3. hodinu, takže jsem opravdový začátečník a tohle je pro mě španělská vesnice. Musím tam vložit odkaz, na který kliknu a text se někde v internetu zobrazí a a půjde i stáhnout, ale nebude to nutnost.
MyShare
Profil
napr. cez odkaz <a href="cesta/k/tvojmu/suboru/subor.doc">Môj súbor</a>
BarcaK.
Profil
MyShare:
Když tohle udělám, tak mám v rubrice akorát ten název, na který když kliknu, tak mě to odkáže na neexistující stránku:(
soucekgns
Profil
Pokud nebudeš odkazovat na soubory typu .html, .js, .css, .mp4, .mp3, .jpg (obrázky obecně), .pdf, .txt a pár dalších, tak se vždy (v 99,9% případů) začnou automaticky stahovat. Pokud odkážeš na jeden z výše jmenovaných souborů, tak se zobrazí v prohlížeči a pomocí Ctrl+S lze stáhnout. A jak psal MyShare, tak na dokument odkážeš takto:
<a href="www.mojedomena.cz/cesta/nazevsouboru.pripona">Zobrazovaný název souboru</a>
Podrobnosti o tom zde: odkazy na jakpsatweb.cz
BarcaK.
Profil
Už mi to jde, aby se to dalo přečíst, teď ještě, aby to šlo stáhnout.Ale i za to do teď moc děkuji :)
MyShare
Profil
akú koncovku súboru máš? pretože by ti to malo stiahnuť automaticky

soucekgns:
.html, .js, .css, .mp4, .mp3, .jpg (obrázky obecně), .pdf, .txt
pokiaľ sa nejedná o susedove vyššie spomenuté súbory ktoré sa ti otvoria priamo v prehliadači.

Ak to chceš aj tak stiahnuť a to je jedno či je to .mp3 atď tak to zaArchivuj napr. .rar, .zip atď...

potom už len stačí napr. <a href="http://tvojadomena.xx/zlozka/subor.zip">Stiahnite si :)</a>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0