Autor Zpráva
Majkelju
V záhlaví stránky chci mít umístěn náhodně plynule se měnící obrázek, něco jako je na http://www.ceskolipsko.info/ ...Jak to co nejjednodušeji udělat? Prý musím použít AJAX, abych měl obrázky předem načtené, jenže s touto technologií zatím nejsem velký kamarád...momentálně se pročítám knížkou o AJAXu, ale stále mi není jasné, jak to udělat. Neexistuje na to nějaká jQuery funkce?
Trejpa
Majkelju:
Ne, k prolínání ani k přednačtení obrázků AJAX nepotřebuješ. Stačí ti HTML a JavaScript.

Neexistuje na to nějaká jQuery funkce?
A vyhledávače ses už zeptal?
Majkelju
Trejpa:
Aha, tak děkuju moc :) Vyhledávače jsem se ptal, ale koukám, že špatným dotazem :) blend mě nenapadlo....
EDIT: On je to ale nějaký plugin...samotné jQuery to neumí?
LukasHula
myslim, ze plugin je nejidealnejsi reseni pro prolinani obrazku... Mam celkem dobre zkusenosti s jquery.carousel nebo bx-slider... Pouzivam je casto a jsou velmi spolehlive... Kdyz je potreba a chut, stahnu k nim i jquery.easing,js na hezci prechodne efekty...

Co se tyce ale tech stranek, ktere jsi ukazoval, tak tam ten obrazek rotuje na pozadi a pres to jsou z-indexem navrstvene dalsi plochy čili to nebude spadat do prolínačky, ale v kodu asi nekde predtim a pomoci position:absolute a z-indexem to navrstvit navrch, pokud bys tedy ovsem chtel zachovat podobnou strukturu, jakou jsi posilal...
Chamurappi
Reaguji na Majkeljua:
EDIT: On je to ale nějaký plugin...samotné jQuery to neumí?
Jde to udělat poměrně snadno i bez jQuery.
Majkelju
Nakonec jsem našel nějakou funkci od bývalého kolegy v JS, je to složité, moc tomu nerozumím, ale funguje to :D

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: