Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý večer,

potřeboval bych poradit. Možná někam nasměrovat. Vím co chci udělat, ale nevím jak na to. Zkoušel jsem hledat, ale nějak se mi nic nepodařilo najít :-(

V databázi mám uložené záznamy. Pomocí selectu bych si vybral podmínky a dynamicky by se mi zobrazovalo kolik záznamů odpovídá zadaným kritériím. Nepotřebuji je vypisovat. Pouze potřebuji počet záznamů. Můžete mě prosím někam nasměrovat? Nebo aspoň nakopnou co použít za funkce. Nesmí to být jen pomocí PHP. Musí to být dynamické. Tudíž asi javascript. Ale v JS moc neumím a tak nevím co a jak použít.

Díky za pomoc
Str4wberry
Profil
Pokud nechcete jen PHP, je možnost:

1) Data nadále filtrovat na straně serveru, ale stahovat je dynamicky AJAXem.
2) Vysypat serverovým skriptem všechna data a filtrovat je JavaScriptem.
3) Nějaká kombinace předchozího.

Volba by měla odrážet počet položek, které budete chtít filtrovat. Pokud jich bude milion, tak je druhá možnost nesmysl. Naopak pro desítky nebo stovky záznamů může být zbytečně se neustále dotazovat serveru.
mafos
Profil
Je to skolni ukol,takze to budou maximalne desitky. Proto bych se asi klanel k moznosti 2. Mohl byste mi prosim poradit jak na to? Dekuji

Omlouvam se,ze pisi bez diakritiky,jsem na mt.
Str4wberry
Profil
Trochu jsem si hrál. Zatajil jsem možnost filtrování čistým CSS.
mafos
Profil
Dobrý den,

mockrát děkuji za filtrování CSS. Vypadá to super.

Bohužel mi včera známý, kterému s úkolem pomáhal poslal upřesňující informace. To třídění má být řešeno jako webová služba a docela pěkně je to jak to má vypadat ukázaný na začátku videa. Takže si teď budu muset něco asi načíst, protože tohle mi nic neříká :-(
Str4wberry
Profil
A je nutno použít přímo ten SOAP? Kdyby se použil třeba JSON(P), mohl by přímo JS klient dynamicky komunikovat s PHP serverem.

Pokud to uděláte jako na tom videu, buď to nebude dynamické, nebo bude muset PHP klient připravovat data pro JS klienta.
mafos
Profil
Tohle je přesné zadání:
Projekt bude obsahovat webovou službu a klienta této webové služby. Klientem bude php skript s názvem klient.php. Webová služba bude poskytovat informaci o počtu záznamů v databázi odpovídající zvolenému kritériu.

Jste z toho moudrý? Já totiž až dnes ráno z toho videa jsem přesně pochopil co se po něm chce.

Můžete mi prosím ještě poradit? Nějak z těch metod nejsem vůbec moudrý :-(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0