Autor Zpráva
jakuba
Profil
Zdravím Vás

Neviem síce či je to možné, ale rád by som sa informoval ohľadom prepojenia domeny .sk a .cz
Ak nastavim alias na .cz tak ma automaticky presmeruje na .sk a tak mi aj google vyhodnoti vysledky hladania pre .cz na .sk
Bolo by teda mozne aby stranka detekovala odkial clovek prisiel ? čiže ak pride uzivatel s ČR tak by ostal na .cz a defaultne by mal nastavený jazyk čestina a ak zo SR tak naopak?

Ide mi presne o to aby som nemusel robit dve zvlašť stránky pre .sk a .cz, pretoze na stranke bude moznost vyberu obsahu podla statu a aj CR uzivatel si moze pozriet obsah pochadzajuci zo SR a naopak.
Ten alias mi ani velmi nevadi, len mi ide o to, ze sa bojim toho ze ak uvidi česky uživatel .sk na domene tak sa mi "vykašle" na to kliknut.
preto by som to chcel nejak spravit tak aby mi to fungovalo na oboch domenach.
Ešte ma napadlo či by bolo mozne teda pouzit dve webstranky (na .cz a .sk) a napojit ich na rovnaku databazu. je to mozno prosim?
alebo prosím Vás mate nejake teoreticke radi ako by to bolo mozne urobit?...

Dakujem za akukolvek radu. Ak niečomu nerozumiete vklude sa pýtajte.
Ešte raz vopred Ďakujem
MyShare
Profil
Zdravím ta jakuba určite sa to dá nejako detekovať pomocou php a .htaccess

Ale nebolo by lepšie mať jednu hlavnú doménu napr. dome.org a naniesť tam cs a sk jazyk? niečo ako domena.org/cs/ a domena.org/sk/
jakuba
Profil
Zdravím Ťa MyShare

Aj nad touto alternatívou som rozmýšlal, ale nieje to pre moj projekt to prave oregové ...

priklad:
- mám projekt ktory suvisí s nazvom domeny cize napr. predavam jablka a tak mam domenu jablko.sk jablko.cz ale do buducna v inych statoch uz budem potrebovat apple.com apfel.de a nazov celej stranky menit nechcem pretoze je klucový pre každý štát... takto by som to musel urobit napr. na apple.org/cz -/sk -/de a pod. a to by uz nebolo pre slovenskych, nemeckych, českých a dalších uživatelov to prave klucove slovo..

Moj plan je takyto:
- mat jablko.sk jablko.cz jeden projekt - pretoze oba staty su male a dokazu spolupracovat + rovnake hlavne klucove slovo "jablko"
apple com - zvlášť projekt
apfel.de - zvlášť projekt
a pod.

Prosím ak by to bolo možné cez php a .htaccess, nemal by si pre mňa nejaku indíciu čo mám približne hladať? Skúsim si nieco vygooglit popripadne naštudovať, aby som sa mal čoho aspoň chytiť, lebo takto len blúdim v tme....
Ďakujem veľmi pekne

edit:
nieco som teda nasiel..
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.example.fr$ [NC]
RewriteRule ^$ http://www.example.com/fr/ [L,R=301] 
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.example.com$ [NC]
RewriteRule ^$ http://www.example.com/en/ [L,R=301] 
teoreticky by teda slo aj to nastavenie jazykov na webstranke podla toho odkud prišli nie?.. poradite mi prosim teda ako by to bolo mozne nastavit?.. mam Drupal 7... Ďakujem all
MyShare
Profil
jakuba:
Kukni Sem je to tam poriešené .

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0