Autor Zpráva
Mája
Profil
Ahoj, chci se zeptat, zda se dá nějak udělat, aby fungovala cesta k souboru i s diakritikou.

Mám astrologický script a ten zobrazuje výklad z textového souboru, který má název jako planeta ke které se vztahuje, takže potřebuji mít v url diakritiku.
Například, když se zobrazí výpočet:
Venuše konjunkce Jupiter, výklad vytáhne ze souboru venuše.txt

Další řešení by bylo diakritiku pro názvy planet nepoužívat, ale to by vypadalo divně.
Jan Tvrdík
Profil
Mája:
Soubor s diakritikou v názvu samozřejmě jde načíst, ale jsou s tím zbytečné problémy. Lepší bude upravit ten skript, aby načítal výklad ze souboru venuse.txt, viz např. php.vrana.cz/vytvoreni-pratelskeho-url.php.
Joker
Profil
Mája:
Tak názvy souborů, zejména těch které se jen vkládají skriptem do stránky, a URL jsou nezávislé, takže není nutné mít s diakritikou obojí.
Co se týká skriptů, například PHP, jsou s názvy souborů s diakritikou akorát problémy, doporučil bych to nepoužívat.

Další řešení by bylo diakritiku pro názvy planet nepoužívat, ale to by vypadalo divně.
No, třeba Venuše je v kódování pro URL „Venu%C5%A1e“, tak si vyberte, co vypadá divněji.
Mája
Profil
Joker:
No, třeba Venuše je v kódování pro URL „Venu%C5%A1e“, tak si vyberte, co vypadá divněji.
URl adresa se nezobrazuje, jen to z toho určitého soboru zobrazuje informace. Nejdříve se zobrazí postavení planet a pod ním je uveden výklad, takže když je například:
Postavení planet
Venuše konjunkce Mars (to se zobrazí uživateli a název se volá pomocí ($pl_name[$i]) a tak venuše je třeba $pl_name[3]

Pak mám výklad a ten zobrazuje text z venuše.txt pomocí tohoto kodu

$file = "natal_files/" . strtolower($pl_name[$i]) . ".txt";

Konkrétně jde o tento script http://www.astrowin.org/astrology_scripts/sabian_form_wheel_2.php
a z textového souboru to získává informace od SABIAN SYMBOL POSITIONS OF PLANETS


Ještě mě napadlo, že bych mohla nějak dělat, že
$pl_name[3] se rovná například $pl_novejmeno[3] a tam kde to vytahuje text z txt souboru nahradit $pl_name[$i] za $pl_novejmeno[$i], ale nevím jak na to.
Jan Tvrdík
Profil
Mája:
Když použiješ funkci friendly_url z php.vrana.cz/vytvoreni-pratelskeho-url.php, tak můžeš kód upravit takto:
$file = "natal_files/" . friendly_url($pl_name[$i]) . ".txt";
Mája
Profil
Jan Tvrdík:
Děkuju, tak já to vyzkouším snad se mi to povede.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0