Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. Já bych měl takový dotaz, jestli jde na stránkách udělat to, že budu mít 4 lidi, kteří budou mít přístup na stránku, na které bude prostor pro text. Takže jako že ty 4 lidé by mohli psát příspěvky, které by se poté objevovaly na halvní stránce, a seřazovaly se podle nejnovějších. Největší problém bude asi zabezpečení. Děkuji všem za ospovědi.
Ulikar
Profil *
Budou mít ti lidé stejné heslo? Pošli odkaz na webovky a já se mrknu.
Asi bych všechny články dal na speciální prázdnou html stránku,
která by se přes include() v PHP vložila na hlavní stránku.

Dejme tomu, že příspěvky jsou na HTML stránce bez stylů nazvané prispevky.html

Na hlavní stránce, tam kde se mají příspěvky zobrazit:
<?
include "prispevky.html";
?>

Vkládací formulář:
<form action="publikovat.php">
 <input type="password" name="pwd">
 <input type="text" name="text">
 <input type="submit">
</form>

publikovat.php
<?
if($pwd == "naseheslo"){
 file_put_contents("prispevky.html", $text.file_get_contents("prispevky.html"));
}
else echo "<script>alert('Špatné heslo');</script>";
?>
<script>history.back();</script>
Anonymní
Profil *
Samozřejmě, že to udělat lze, proč by nešlo? V tvém případě ovšem nejlepší asi bude využít některého z redakčního systému.
Co se týče stránky pro určitý okruh lidí je to také možné a dosáhnout lze několika různými způsoby - seznam možností, jak zaheslovat stránku.

marek888:
lidé by mohli psát příspěvky, které by se poté objevovaly na halvní stránce
Jednoduché řešení by mohlo být, že prostě budeš text ukládat do databáze a na hlavní stránce budeš z databáze vytahovat dané příspěvky.

Způsobů je mnoho, myslím, ale že podle stylu jak píšeš přiliš nevíš o co go, tudíž je možná vhodnější řešení než si něco sám napsat využít redakčního systému. Tam je aspon částečná záruka že ti ho každej neshodí ..
marek888
Profil
Jo dík. Zde máš stránky : http://www.pandorafields.xf.cz/ Já se pokouším na toto počítači rozjet vertrigo server, ale nevím z jakého důvodu, i když vypnu skype, tak mi prostě nechce naskočit, no on naskočí, ale pak zmodrá a modrý už zustane. Jako přes databázi by to bylo také dobré a užitečné. díky za odpověď.
marek888
Profil
Po chvilce detailného zkoumání se mi podařilo rozjet PhP my admin. Jo já moc nadaný na PHP nejdem, prosím neudělal bys mi třeba zkušební stránky, ukázkové, které bych si mohl stáhnout třeba na ulož to? Byl bych ti moc vděčný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0