Autor Zpráva
Hotaa
Profil *
Ahoj chtěl bych se zeptat, mám stránky na kterých tahám aktuality z databáze a chtěl bych je mít omezený na určitý počet, prostě abych tam měl třeba jenom 4 aktuality (nejnovější) a když jich tam budu mít třeba 6 tak aby se mi ty 2 nejstarší hodily na novou stránku, která se automaticky vytvoří.
Řazení aktualit mám podle času zde je kód výpisu aktualit z databáze (pozn. zatím mám stránky pouze na localhostu...)
<?php                             
 
 
   mysql_connect('127.0.0.1', 'root', '');
   mysql_select_db("ic_hotaa");
 
  $vysledek=mysql_query("select * from news order by cas DESC LIMIT 0, 30");           
 
 
while ($zaznam=mysql_fetch_array($vysledek)):
 
     ?>
<TABLE id="news" align=center>     
    <TR>
      <TD><?php echo "<p id=titulek>".($zaznam["nadpis"])."</p>";?></TD>
     </TR>
     <TR>
      <TD><?php echo "<p id=cas>".Date("j.n.Y H:i:s", ($zaznam["cas"]))."</p>";?></TD>
    </TR>
       <TR>
      <TD id="vzkaz"><?php echo "<p>".($zaznam["vzkaz"])."</p>";?> </TD><br /><br /><br /><br />
    </TR>
 
<?php  
 endwhile;
 ?>
 
</TABLE>
Chuchycek
Profil
Dobrý den,
hledáte nejspíš stránkování. 1s na googlu
jenikkozak
Profil
- Počet výsledků omezíš pomocí klíčového slova LIMIT, které používáš v MySQL dotazu.
- HTML atribut id nemůžeš vypisovat v cyklu. Každé id by mělo být v HTML kódu jen jednou.
- Zalomení řádku značkou <br> (nebo <br />) nemá mezi buňkami tabulky co hledat.
- Ten cyklus je špatně uspořádaný. V jeho průběhu se několikrát vytvoří počáteční značka tabulky. Ale ukončena je jen jedna. (řádek 28)
- Nadpisy se nevytvářejí pomocí <p id=nadpis>, ale pomocí značek <h1> - <h6>.
Hotaa
Profil *
Chuchycek:
Děkuji přesně toto hledám, jenom jsem nevěděl jak se to vlastně menuje... :DD
Hotaa
Profil *
Tak mám další problém a to je ten, že i když najdu nějaký kód kterému rozumím, už jej neumím nacpat do mého kódu který jsem zde uváděl na začátku diskuse

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0