Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Potřeboval bych na stránce mít okénko třeba 200x200, kam nahraju fotku a pomocí myši ji budu moct v tom okénku posunovat. Po stisku tlačítka se potvrdí její souřadnice a obrázek by se měl uložit v té pozici, co ho nechám, nebo prostě by se měl oříznout, nevím, jak to vlastně funguje... Dokázal byste mi někdo pomoct, jak na to?
Radek9
Profil
Majkelju:
Jednoduše řečeno budeš sledovat pozici myši, a posouvat obrázek (případně ten rámeček) na danou pozici (podle výpočtu od počáteční souřadnice). Potom je předáš do PHP. Řezání obrázku se dělá tak, že větší obrázek překopíruješ podle souřadnic do toho malého (200×200). Pokud budeš chvíli googlit, určitě najdeš hotové řešení.
margin
Profil *
Hotové řešení, které umí více, než požaduješ, je na http://www.chose.cz/weblog/index.php/orez-obrazku-pomoci-js-a-php/, stačí upravit tak, aby uživatel nemohl měnit velikost ořezávané oblasti.
Majkelju
Profil
Děkuji za rady, nakonec jsem to vyřešil takhle:
http://jsfiddle.net/ztvyY/
V příkladu nefunguje tlačítko, i když u mě na webu ano, ale to nevadí. Co bych ještě rád znal, je takový grafický detail, jak to udělat, aby část obrázku, která není v rámečku, byla viditelná, ale jen napůl..aby bylo vidět, jaká část obrázku je ořízlá...asi je třeba si pohrát s opacity, to jsem ale doteď zkoušel a pořád mi to nejede :)
peta
Profil
Muzes dupllikovat obrazek, prekryt jeden a druhy orezat pomoci clip. Nebo kolem orezane casti poskladat divy, ktere prekryvaji zbytek obrazku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0