Autor Zpráva
z3ntiva
Profil *
Zdravím,
mám takový problém. Nevím, jak vyřešit následující problém. Řekněme, že mám WWW stránku, kde je pozadí, menu a pak uvnitř malý čtverec - box. V tomto boxu se po zobrazení stránky uživateli zobrazi nejaký obsah, např. registrace, tu vyplni, box odejede a objeví se nová stránka v boxu, jakoby obyčejný slider s tim rozdílem, že nerotují obrázky, ale jednotlivé stránky, ve kterých jsou například formuláře, nebo texty, atd... proste jednotlivé stránky, kteréběži v edné velké stránce, a když se vše vyčerpá, slider zmizí. Jde mi o to, jak to udelat z hlediska koderského... jestli nakodovat jednu velkou stránku, kde bude na box místo, pak tam vložit sldier, a místo obrázku dát dovnitř ty jednotlivé stránky, které budou zvlášt nakodované s rozměry boxu, nebo jak?
xROAL
Profil
Môžeš to spraviť ako slider, tak ako ty píšeš. Jeden box pre obsah s atribútom overflow: hidden; a následne v ňom by boli ďalšie divy v ktorých by už boli samotné texty.
Alebo by sa to dalo riešiť cez AJAX. Čiže by bola jedna hlavná stránka a následne obsah by bol v samostatných súboroch, ktoré by sa cez AJAX len vložili do pripraveného boxu. Pomocou AJAXu sa potom dá riešiť aj odosielanie formulárov (napr. tá registrácia) bez toho aby sa musela refreshovať celá stránka.

Ak chceš použiť spôsob s AJAXom, odporúčam jQuery.ajax(). Práca s AJAXom cez jQuery je skutočne veľmi jednoduchá, či už potrebuješ len klasický GET alebo chceš aj niečo posielať z formuláru (POST).
z3ntiva
Profil *
takhle, nikdy jsem v ajaxu nic nedelal, a když neco s jquery, byl to jen slider stažený z netu. Myslíš, že to zvládnu? :) O zpracování mi nejde.. jen aby byl funckčni ten formulař, tj. aby se do nej dalo psát, normálně jen čiste html css stránka uvnitř boxu..
xROAL
Profil
$.ajax({
 url: "stranka.html",
 success: function(html){
  $("#obsah").empty().append(html);
 },
 error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
  $("#obsah").empty().append(thrownError);
 }
});
Tento kód načíta súbor "stranka.html", pokiaľ bude načítanie úspešne, jeho obsah vypíše do DIVu s ID "obsah". V prípade že nastane chyba, tak do tohto divu vyhodí "thrownError", čiže číslo chyby (napr. 404). Celý tento kód si môžeš uzavrieť do funkcie ktorej budeš predávať napr. URL adresu súboru, ktorý má načítať.

V prípade že by si cez AJAX chcel posielať formulár, je kód veľmi podobný:
$.ajax({
 url: "script.php",
 type: "post", // treba určiť spôsob, čiže POST
 data: {pole1: hodnota1, pole2: hodnota2, poleN: hodnotaN}, // samotné data ktoré sa pošlú na script
 success: function(html){
  // data boli úspešne odoslané
 },
 error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
  // chyba pri posielaní dát na script
 }
});

Myslím že to vôbec nie je zložité :)

Čo sa týka napríklad toho CSS, to ti stačí definovať v indexe, a v samotných súboroch stačí napísať už len obsah. Ten sa po vložení do stránky bude správať podľa CSS pravidiel ktoré sú definované v indexe.
z3ntiva
Profil *
Oh.. no, zkusím to, každopádně díky ;)
tpilar
Profil
z3ntiva:
Podobné věci řeším iframe. Problém však nastává, pokud ty stránky mají pobrat i mobily. Vzhledem k velikosti displejů si potom totiž zmenšují rámeček podle svých potřeb a dělá to dost problémy. Ovšem zase je výhoda, že do iframe může být načítán PHP script a stránce lze nechat html příponu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0