Autor Zpráva
martinecek
Profil
Dobrý den,mám web http://vtipnyosel.cz/ který se mi bohužel někdo pokusil nejspíše hacknout moc se mu to nepovedlo...ale přece jen se dostal tipuju do databáze bohužel wordpress na kterém běží onen web má v databázi uložené příspěvky ale nekde v databázi je něco špatně asi tak ten dotyčný dal nějaký škodlivý kod. Zajímalo by mě jak smazat celkově databázi a nahrát tamtu novou,napadlo mě smazat tu starou a nahradit to zálohou,ale nikde jsem to v tom PhpmyAdminu nenašel :(
MyShare
Profil
A máš zálohu DB , aby si ju mohol znova nahrať?
Ak sa prihlásiš do tvojej db a klikneš na názov tvojej dabuľky tak sa ti zobrazia všetky tabuľky, dáš pomocou odkazu ktorý sa nachádza dole hneď pod DB Označiť všetko a vedľa je selector kde vyberieš Odstrániť a je to práve si si úspešne zmazal DB tabuľky :) ale pozor ak nemáš zálohu tabuliek resp. tvojej db tak budeš musieť znova inštalovať komplet Wordpress KAPIŠTO?

martinecek:
ale nekde v databázi je něco špatně asi tak ten dotyčný dal nějaký škodlivý kod.
Sorry ale hlúposť je to len tvojou chybou! Neprezrádzal si niekomu prístupové údaje? alebo nepoužívaš náhodou User: tester a Pass: 123456 ? Alebo nebodaj nepoužívaš nejaku Old Version Worpress ktorý už nemá podporu? alebo ešte nepoužívaš nejaký plugin pomocou ktorého ťa sekli dole? lebo WP je proti útok asi dobre chránený no neviem WP som vydel len online demovku :) Musíš vedieť predsa čo si spravil ty zle daj si otázku môže za to tento plugin? ktorý som si stiahol bohvie z akej stránky a keď som ho nainštaloval tak to zblblo?
martinecek
Profil
Na,temer vsechno já em odpovedel NE ... Ale to hewlo... No nevim wordpress je nejnovejsi a v phpmyadminu to tlacitko smazat neni,nevim proc ale nevisim ho tam...PS.zalohu mam i db i ftp ;) a jinak neda se vse v te db KOMPLET vymazat ? Potrebuju tam nahrat tu zalohu ale pise mi to chyby kdyz je tam ta stara verze.
MyShare
Profil
Prihlásiš sa do DB ok?
Klikneš na ľavo v panel názov tvojej DB napr. mywpDB :) OK?
Vyskočí na teba asi min. 60 tabuliek napr. user atď...
Poskroluj dole a tam uvidíš
Výber: Označiť všetko / Odznačiť všetko S takou šípkou dáš že označiť OK?
hneď vedľa je selector a v ňom nájdeš Odstrániť OK?
Znova na teba vyskočí Červené okno s tabuľkami a dáš potrvdiť áno OK?
A je to :)
martinecek
Profil
Fakt to tam neni :( je tam jen export a nahled pro tisk...:(
MyShare
Profil
martinecek:
export a nahled pro tisk
A kde presne ?

napíš postup akým sa dostaneš k tvojej DB
martinecek
Profil
Prihlasim se-vyberu db v leve roletce a sjesu po dlouhem seznamu tabulek dolu -je tam vse co pisete ale v rozklikavaci nabidce je jen nahled na tisk a export
MyShare
Profil
Ahaaa ty asi používaš staršiu verziu phpMyAdmina tak teda zoskroluj dole daj vybrať všetko a vedľa je asi tretie také červené X na to klikni a potom len potvrď.
martinecek
Profil
Achjo.. :( neni to tam...a jinak...verze adminu je 3.4.10.1deb1
MyShare
Profil
Takúto?
martinecek
Profil
Ano,to co ukazujete je sice atarsi ale to snad nevadi :)
MyShare
Profil
Ok takže
Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4

Tvoja verzia: „3.4.10.1
Moja verzia: 3.5.2.2
martinecek
Profil
Bohužel...místo toho odstranit a všechno ostatního tam mám jen Export a Náhled k tisku :(
E:Já sem ale smolař...teď se tam ani nepřihlásím grr! někdo změnil heslo :( existuje nějaký postup jak jej resetovat ?
MyShare
Profil
Kto je tvoj poskytovateľ hostingu?
klasicky cez administráciu tvojho poskytovateľa a zmaž DB a vytvor ju nanovo ako prvý krát
martinecek
Profil
Poskytovatel je wedos a to co jste psal by nejspis musel udelat kolega-spravce databaze.domeny...vseho
martinecek
Profil
tak vyřešeno...kolega změnil heslo a nakonec jsem zjistil že jsem furt rozklikával "information_schema" a ne tu hlavní složku kde to šlo smazat :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0